BlACK FRIDAY

Wstawianie korpusu formy w ZWC3D

28.07.2020 Skomentuj pierwszy

Projektowanie form wtryskowych to również tworzenie korpusu formy, który wykonuje się po stworzeniu modelu 3d detalu oraz zaprojektowaniu podziału na formę i matrycę. ZW3D daje możliwość stworzenie pełnej formy wtryskowej ze wszystkimi jej elementami. Ten etap jest bardzo ważny dla projektowania, ponieważ jeżeli stworzymy niedopasowany korpus może być przyczyną wykonania detalu niespełniającego kryteriów jakościowych.

Projektowania korpusu składa się z kilku etapów:

Wstawianie korpusu - ZW3D 2020 ma specjalną funkcję wstawiania korpusów formy gotowych producentów takich jak między innymi: FCPK, LKM czy też HASCO. Osoba korzystająca może wybrać odpowiednie parametry w zależności od potrzeby.

Wycinanie otworów w korpusie na matrycę i stempel – Kolejnym etapem przy projektowaniu jest wycięcie otworów. ZW3D w pełni ułatwia ten proces.

Wstawienie punktu wtrysku - zadaniem punktu wtrysku jest umożliwienie wypełnienia tworzywem, które odzwierciedla kształt wypraski.

Dynamiczne kanały chłodzące - W programie Zw3d można w prosty sposób zaprojektować kanały chłodzące o zakładanych parametrach przez jedną z funkcji do tego przeznaczonych (funkcji dynamiczne kanały)

Wypychacze – podstawową funkcją wypychaczy cylindrycznych jest wypchnięcie detalu z formy po uformowaniu. 

Zamki pozycjonujące – zapewniają one odpowiednie pozycjonowanie elementów pomiędzy nimi. W przypadku formy wtryskowej takie elementy to płyty matrycy i stempla. W programie istnieje kilka typów zamków: zamek pozycjonujący i dwa rodzaje zamków bocznych.

Tabela BOM i dokumentacja 2D - Proces tworzenia dokumentacji 2d jest w pełni automatyczny, wszystko odbywa się za pomocą programu ZW3D.

Każdy z nich jest niezwykle ważny przy projektowaniu korpusu i ani jeden nie może zostać pominięty.

Więcej informacji >>

KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło:
 
BlACK FRIDAY