Przemysłowa Wiosna w Kielcach
Kiedy w social mediach pod publikacjami dotyczącymi Przemysłowej Wiosny można przeczytać komentarz: „to było najważniejsze przemysłowe wydarzenia 2025 roku w Polsce” – trudno o lepsze podsumowanie.
Jeszcze przed rozpoczęciem wydarzenie prezentowało się niezwykle imponująco – 600 wystawców z 30 krajów, 9 hal, prawie 1000 pracujących maszyn. Statystykę tę uzupełniło 23,5 tysiąca branżowych uczestników. Z pewnością prezentowana ekspozycja spełniła wszystkie oczekiwania zwiedzających. Z roku na rok coraz liczniejszą grupę stanowią roboty, także w tym roku można było liczyć na wiele dynamicznych prezentacji całych linii zrobotyzowanych. Nie zabrakło narzędzi skrawających, licznie reprezentowana była branża poświęcona technologii szlifowania. Obrabiarki królowały w hali E. Na wiele wrażeń mogli liczyć także miłośnicy druku 3D. Sporą część wystawy stanowiły także urządzenia pomiarowe.
- Widzę, że te targi się rozwijają, co jest zdecydowanie dużym plusem. Zauważyłem, że są nowi wystawcy, nowe maszyny, więc jest tutaj co oglądać. Są też stali bywalcy, nie widziałem, żeby któraś z firm rezygnowała z ponownego udziału. Targi w Kielcach są już teraz największymi w Polsce. Porównując z innymi miastami, to właśnie tutaj nasza forma ma najlepsze efekty. Organizacyjnie kilka rzeczy wymaga poprawy, jednak nie zaważyło to na ogólnej opinii. Te targi to moje ulubione i z pewnością nasza firma będzie tu wracała – tak wydarzenie podsumował Sebastian Steinke, Specjalista ds. marketingu w firmie RYWAL RHC.
Merytorycznie o technologiach
Na szczególną uwagę zasługują również merytoryczne spotkania, które odbyły się podczas Przemysłowej Wiosny. W tym roku organizatorzy przygotowali serię seminariów i wydarzeń towarzyszących, które stanowią istotne uzupełnienie wystawy. Niezwykle ciekawe było Seminarium Nowoczesne Rozwiązania dla Przemysłu w aspekcie łączenia i modyfikowania powierzchni organizowane przez Sieć Badawczą Łukasiewicz – Górnośląski Instytut Technologiczny. Firma Siemens przygotowała Seminaria Techniczne, podczas których zaprezentowane zostały innowacyjne rozwiązania z zakresu automatyzacji, digitalizacji i zarządzania energią. Kolejnym ważnym wydarzeniem było Seminarium Innowacje i Nowe Technologie, które skupiło się na prezentacji przełomowych rozwiązań dla przemysłu. Spotkanie „Keeps you ahead” zaprezentowało nową koncepcję podejścia biznesowego KYOCERA UNIMERCO Tooling. Zupełnie inaczej na przemysł można było spojrzeć podczas seminarium: Maszyny, linie produkcyjne a prawo organizowanego przez kancelarię Mikulski i Wspólnicy. Z kolei w trakcie Seminarium Obróbki Laserowej uczestnicy mieli okazję zgłębić tajniki nowoczesnych technologii laserowych.
Medale i wyróżnienia tradycyjnie
Podczas uroczystej gali, która odbyła się drugiego dnia targów, nagrodzono najlepsze z nich. O przyznaniu nagród decydowały Komisje konkursowe powołane do każdej z wystaw. W skład jury weszli czołowi, branżowi specjaliści. W czasie uroczystości wręczono także wyróżnienia i nagrody Top Design za oryginalny i nowoczesny styl prezentacji targowej. Specjalnymi statuetkami od Zarządu Targów Kielce zostały również wyróżnione firmy, które w tym roku obchodzą swoje jubileusze.
Zapraszamy na kolejną edycję od 24 do 27 marca 2026 roku.

Rekord Przemysłowej Wiosny w Kielcach

Przemysłowa Wiosna 2017 w Kielcach rozpoczęta

Maszyny w gotowości na STOM 2016

Wyjątkowe rozwiązania technologiczne i bogata merytoryka w Kielcach

Targi Kielce nowych technologii

Biznes i technologie przyszłości w Kielcach


Rusza II edycja ogólnopolskiego badania rynku CAD/CAM

Przemysłowa Wiosna w Kielcach

Dassault Systèmes wprowadza SOLIDWORKS CPQ

Znamy kolejne filary targów ITM INDUSTRY

Podsumowanie sesji generalnej 3. dnia 3DEXPERIENCE World 2025

Podsumowanie 2. dnia sesji generalnej na 3DEXPERIENCE World 2025

3DEXPERIENCE World 2025 Dzień 1 w skrócie
