XXVII Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL
XVI Targi Obróbki Metali, Obrabiarek i Narzędzi STOM-TOOL

Projektujemy baterię łazienkową w ZW3D

29.07.2021 Skomentuj pierwszy

ZW3D CAD/CAM służy nie tylko do projektowania rzeczy nieciekawych dla większości użytkowników. Oprogramowanie to daje ogromne możliwości projektowe i dzięki nim możemy stworzyć takie przedmioty jak realistyczna bateria łazienkowa możliwa do późniejszego wykonania w rzeczywistości.

Należy zacząć od wykonania rysunku na płaszczyźnie (połowa baterii), a następnie wyciągnąć go po ścieżce. ZW3D pozwala na zrobienie tego w prosty sposób. Do tego procesu potrzebne są dwa rysunki: profilu do wyciągnięcia i ścieżki.

Następnie należy wykonać przycięcie oraz modelowanie ścian, aby projekt zaczął powoli przypominać baterie łazienkową taka jak na modelu powyżej. W tym celu używamy operacji takich jak przytnij do krzywej, która pozwala na przecięcie konkretnych ścian, a nie całej bryły. Dzięki ZW3D możemy swobodnie modelować stworzony przez siebie obiekt nadawać mu odpowiednie obłości, kształty oraz grubości ścian.

Przez takie opcje jak wyciągnięcie oraz odsunięcie od profilu możemy tworzyć małe detale, które nadadzą modelowi unikatowy oraz wiarygodny wygląd. Każdy element może być tworzony oddzielnie, a następnie dodawany do całego projektu. ZW3D daje możliwość zachowania spójności.

W taki sposób właśnie projektujemy rączkę przełącznika. Przy użyciu funkcji szkicowania i stworzyć dwa rzuty – jeden z góry, a drugi z boku, a oba muszą się zaczynać i kończyć w tym samym miejscu. Nie jest to łatwe zadanie ze względu na to, że rączka nie ma regularnych kształtów. Następnie dzięki rzutowaniu 3D możemy uzyskać przestrzenną formą taką jak widoczną poniżej.

Następnie należy wymodelować rączkę w taki sposób, aby wyglądała jak oryginalna. Na koniec zostaje nam tylko połączenie ze sobą elementów. Efekt końcowy widoczny poniżej.

Pełny opis projektu krok po kroku TUTAJ >>>

 

 

KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło: