ZW3D - Skorzystaj z 30 procentowego rabatu

ZW3D moduł Simulation

19.05.2022 Skomentuj pierwszy

W ostatnim czasie ukazała się nowość od firmy ZWSOFT – ZW3D moduł symulacje. Jest to moduł stworzony do analizy z wykorzystaniem metody elementów skończonych. Został on zintegrowany z oprogramowaniem ZW3D.

Narzędzie to zaprojektowane dla inżynierów jest przeznaczone między innymi do analizy statycznej, dynamicznej oraz termicznej konstrukcji. Dzięki niemu możliwe jest wykonanie analiz wytrzymałościowych, a co za tym idzie weryfikacja poprawnego działania produktów.

Najważniejsze funkcje modułu Simulation:

ZW3D Simulation posiada wiele niezwykle przydatnych funkcji, które pozwalają na uzyskanie dokładnych wyników analiz oraz szczegółowe ich zobrazowanie i animowanie odkształceń.

Drzewo nawigacji stworzone dla przejrzystego widoku procesu analizy pozwala w szybki i łatwy sposób poruszać się po poszczególnych etapach obliczeń od góry do dołu. Oprogramowanie zawiera również różne typy siatek oraz lokalne funkcje sterowania nimi.

ZW3D Simulation jest to zintegrowane rozwiązanie CAD/CAE. Modelowanie produktu oraz analizy symulacyjne wykonywane są w tym samym środowisku, co w znacznym stopniu  zmniejsza nakład prac związanych z projektowaniem produktów, które będą spełniały wymagania producenta jak i klientów.

Moduł Simulation pozwala na wykonanie różnego typu analiz konstrukcyjnych takich jak:

  • liniowa
  • nieliniowa dynamiczna
  • analiza modalna i harmoniczna.

Są one wykorzystywane w celu sprawdzenia uzyskanych naprężeń, przemieszczeń oraz odkształceń produktu pod wypływem oddziaływań zewnętrznych. Sprawdzana jest tutaj wytrzymałość czy sztywność konstrukcji.

Analiza przepływu ciepła. Dzięki niej sprawdzimy  czy produkt spełnia wszystkie wymagania pod kątem warunków termicznych.

Więcej informacji >>>

KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło:
 
ZW3D - Skorzystaj z 30 procentowego rabatu