Projektowanie ze względu na zmęczenie w RSTAB i RFEM
Dzięki dodatkowemu modułowi RF-/STEEL Fatigue Members można zaprojektować pręty stalowe i zbiory prętów ze względu na zmęczenie według normy EN 1993-1-9. Program może być przykładowo stosowany w przypadku elementów konstrukcyjnych o częstych zmianach obciążenia, jak tor jezdny suwnicy.
Projektowanie ze względu na zmęczenie według EN 1993-1-9 jest oparte na koncepcji naprężenia nominalnego. Siły wewnętrzne określa się na podstawie analizy statycznej prętów. Naprężenia są obliczane zgodnie z mechaniką materiałów w miejscu spodziewanego powstawania pęknięcia.
Oznacza to, że zakresy naprężeń nominalnych Δσ i Δτ jako wyniki działania odnoszą się do obliczeniowych wartości wytrzymałości zmęczeniowych ΔσR i ΔτR.
Przedstawienie wskaźników w renderingu 3D w RSTAB
Ponadto wprowadzone zostaje pojęcie częściowego współczynnika bezpieczeństwa z normy EN1993-1-9. Wartość współczynnika częściowego dla wytrzymałości zmęczeniowych γMf jest stopniowana zależnie od wymaganej niezawodność oraz ewentualnych konsekwencji zniszczenia.
Cechy RF-/STEEL Fatigue Members
RF-/STEEL Fatigue Members importuje wszystkie istotne informacje i siły wewnętrzne z RSTAB/RFEM. Moduł dodatkowy zawiera obszerną bibliotekę przekrojów i rozszerzalną bibliotekę materiałów z standardowymi wartościami wytrzymałości. Możliwe jest także automatyczne zoptymalizowanie przekrojów i ich eksport do RSTAB/RFEM.
W module określane są zakresy naprężeń dla dostępnych przypadków obciążenia, kombinacje obciążeń czy kombinacje wyników. Kategorie szczegółów mogą być dowolnie przypisane do dostępnych punktów naprężeń danego przekroju. Dane wejściowe w postaci równoważnych współczynników zniszczenia wymienione w odpowiednich normach są definiowane przez użytkownika.
Okno modułu 2.1 Projektowanie przekroju
Po wykonaniu obliczeń można przejrzeć wyniki, w tym początkowe i pośrednie wartości podane w tabelach modułu. Ponadto możliwe jest graficznie wyświetlenie w RSTAB/RFEM miejsc, które są bardziej lub mniej wytężone. Wszystkie wartości wejściowe i rezultaty, jak również rysunki mogą być łatwo dodane do protokołu wydruku RSTAB/RFEM.

Nowa funkcja w RFEM - Połączenia stalowe

Analiza liniowego obciążenia krytycznego metodą pasm skończonych (FSM)

Analizy stateczności w RFEM i RSTAB

Modelowanie i obliczanie połączeń z blachą czołową

Analiza statyczno-wytrzymałościowa w programach RFEM i RSTAB

Analiza statyczno-wytrzymałościowa i konstrukcji kablowy w RFEM


Dassault Systèmes wprowadza SOLIDWORKS CPQ

Znamy kolejne filary targów ITM INDUSTRY

Podsumowanie sesji generalnej 3. dnia 3DEXPERIENCE World 2025

Podsumowanie 2. dnia sesji generalnej na 3DEXPERIENCE World 2025

3DEXPERIENCE World 2025 Dzień 1 w skrócie

Czy możliwość pracy w chmurze zrewolucjonizuje projektowanie CAD?

3DEXPERIENCE World 2025 - możliwości gospodarki generatywnej opartej na AI
