Analiza statyczno-wytrzymałościowa w programach RFEM i RSTAB

10.05.2017 Skomentuj pierwszy

Pomocne moduły dodatkowe pozwalają na generowanie linii wpływu, obciążeń ruchomych na prętach i powierzchniach itd. Analiza dynamiczna jest również możliwa, podobnie jak wymiarowanie stateczności, wyboczenia i zmęczenia.

Generowanie obciążeń i analiza dynamiczna

Dzięki wykorzystaniu RF‑INFLUENCE, modułu dodatkowego dla RFEM, można łatwo tworzyć linie wpływu i powierzchnie ze względu na stałą siłę wewnętrzną taką jak siła podłużna, siła tnąca lub moment zginający. Linie wpływu i powierzchnie przedstawiają graficznie, jak obciążenie ma wpływ na reakcje wewnętrzne dowolnego przyłożenia obciążenia w modelu.

Ponadto, istnieje wiele przydatnych modułów dodatkowych dostępnych dla RFEM/RSTAB, które pozwalają utworzyć przypadki obciążeń na podstawie różnego położenia obciążeń ruchomych, jak np. pojazdy na mostach. Te przypadki obciążeń mogą być automatycznie nakładane w kombinacji wyników w celu określenia najbardziej niekorzystnego przyłożenia obciążenia.

Moduł dodatkowy RF-/DYNAM Pro może być wykorzystany do przeprowadzenia analizy drgań własnych dla mostów. Co więcej, można połączyć różne funkcje z obciążeniami wykorzystując analizę przebiegu czasowego (np. wzbudzenia ze względu na wiatr lub przejeżdżające pojazdy).

Wymiarowanie według międzynarodowych norm

W celu przeprowadzenia analizy i wymiarowania prętów stalowych, do dyspozycji mamy obecnie 13 międzynarodowych norm dostępnych w RFEM/RSTAB. Są to np. Eurokody i załączniki krajowe: USA, Kanada, Szwajcaria, Chiny, Indie, Meksyk oraz inne kraje. Materiały takie jak drewno, beton zbrojony i beton sprężony mogą być również wymiarowane według międzynarodowych norm.

KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło: