Szkolenia SOLIDWORKS

CADISON - rozwiązanie dla branży piwowarskiej

02.06.2020 Skomentuj pierwszy

Branża piwowarska szybko się zmienia i doświadcza poważnych zmian trendów, dlatego szybkie dostosowanie tych zmian jest wyzwaniem.

Wydajność operacyjna, bezpieczeństwo i higiena, zarządzanie projektem oraz projektowanie powtarzalnych obiektów/modeli podczas rozbudowy zakładu to kilka z kluczowych wyzwań, przed którymi stoi ta branża. Wyzwania te przyczyniły się do zwiększenia ogólnych kosztów i czasu, a także zwiększyły zapotrzebowanie na rynku na rozwiązanie, które jest zintegrowanym i inteligentnym, wielodyscyplinarnym (opartym na modelu) procesem pełnego planowania, projektowania i konserwacji instalacji browaru.

Zazwyczaj w instalacji browaru mamy do czynienia z ogromną ilością danych. W większości przypadków ich przetwarzanie i synchronizacja jest głównym wąskim gardłem.

Potrzebne jest rozwiązanie, które może wspierać zarówno hierarchiczne jak i modułowe struktury w scentralizowanej bazie danych, aby zachować przejrzystość i spójność danych na każdym etapie cyklu życia projektu. Podejście modułowe pomaga przyspieszyć procesy poprzez możliwość ponownego wykorzystania danych inżynieryjnych w różnych dziedzinach (np. struktura projektu, szablony, modele/zespoły wielokrotnego użytku, jednolita metodologia znakowania, itp.)

CADISON oparty na technologii zorientowanej na jeden obiekt, jest systemem, który umożliwia "Ponowne wykorzystanie i modułowość" z ramami i procesami modularyzacji, które umożliwią użytkownikom szybsze projektowanie instalacji dzięki ponownemu wykorzystaniu informacji. Dzięki swojej unikalnej architekturze zapewnia maksymalną elastyczność w dostosowywaniu postępów pracy, modeli obiektowych i katalogów do standardów firmowych oraz w automatycznym generowaniu raportów, zestawień bilansowych (BOM), MTO, izometrii i rysunków 2D GA w celu poprawy efektywności realizacji projektów.

Korzyści wynikające z zastosowania programu CADISON w celu zwiększenia precyzji urządzeń w instalacji browaru:

- Integracja całego procesu inżynieryjnego w celu efektywnego planowania w całym cyklu życia projektu, tj. planowania, harmonogramowania i śledzenia prawidłowej produkcji piwa przy zwiększonej wydajności operacyjnej i zwiększonych plonach.

- Zapewnia scentralizowane systemy CIP, w tym (linia CIP, CIP zbiornika, itp.), aby lepiej zarządzać całym procesem zarządzania CIP przy minimalizacji przestojów i usprawnieniu całego procesu mycia.

- Dostępność scentralizowanej bazy danych dla wszystkich rodzajów obiektów, elementów rurociągów, materiałów, armatury i urządzeń zgodnie ze standardami Browaru, takimi jak ASME BPE, SS316L, standardowy materiał stalowy, itp.

- Efektywne zarządzanie zmianami/rewizjami z aktualizacjami w czasie rzeczywistym i porównywanie wydajności w całym zakładzie, a tym samym minimalizacja kosztownych błędów eksploatacyjnych.

- Możliwość wielokrotnego użycia i modułowość oszczędzają czas modelowania i wysiłek związany z przebudową, a także zwiększają dokładność raportów (takich jak Brewing Performance Management, Brewing Material Efficiencies, itp.).

- CADISON posiada funkcję Logical Plant, dzięki której projektowanie lub rozszerzanie obszarów Cold Block i Hot Block staje się bezproblemowe i oszczędza czas.

- Jako zintegrowane rozwiązanie, każdy członek projektu może pracować jednocześnie w jednym środowisku pracy, co pozwala na szybkie wprowadzenie na rynek i obniżenie całkowitego kosztu posiadania.

CADISON jest kompleksowym, zintegrowanym rozwiązaniem jednoplatformowym już od wersji koncepcyjnej; FEED, Projekt wykonawczy, do wdrożenia i uruchomienia dla branży piwowarskiej. Ma on wbudowany możliwości projektowania, obliczania i analizy dla każdej fazy projektu. CADISON to wszystko w Jedno rozwiązanie pozwala na zaoszczędzenie kosztów infrastruktury informatycznej, takich jak różne bazy danych dla różnych faz i wysokiej klasy serwer. W programie CADISON nie jest wymagana żadna synchronizacja, w przeciwieństwie do innych narzędzi.

CADISON modułowe podejście pomaga zoptymalizować początkową inwestycję, koszty i czas wdrożenia oraz zrealizować zwrot z inwestycji w całym cyklu życia projektu. W ten sposób zwiększysz swoją wydajność inżynieryjną projektu poprzez 30% i obniżenie kosztów utrzymania o 2-3%.

Czytaj więcej >>

KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło:
 
Szkolenia SOLIDWORKS