ZW3D - Skorzystaj z 30 procentowego rabatu
TAGI : elementy standardowe ( 10 - 6)

Jak zrobić samozamykającą bramkę bezpieczeństwa?

Opublikowany: 30.03.2021 Dodany przez: Redakcja
Samozamykające się bramki bezpieczeństwa są powszechnym rozwiązaniem w zakładach produkcyjnych, magazynach lub sklepach. Stanowią one często zabezpieczenia wejść w strefy poruszania się wózków widłowych, czy pracy maszyn.

Druk 3D w połączeniu ze standardowymi elementami Elesa+Ganter

Opublikowany: 22.04.2021 Dodany przez: Redakcja
Potocznie używana nazwa druku 3D zalicza się do wytwarzania detali metodą addytywną/przyrostową, która oprócz samego pomysłu na detal wymaga przejścia przez trzy etapy: modelowania, drukowania i wykończenia.

Jak zamocować osłonę zgodnie z Dyrektywą Maszynową?

Opublikowany: 22.04.2021 Dodany przez: Redakcja
Liczne rozporządzenia zobowiązują konstruktorów do projektowania maszyn i urządzeń, zapewniających bezpieczne i higieniczne warunki pracy. Zobacz jak można to ułatwić.

Czym się kierować przy wyborze wibroizolatora?

Opublikowany: 21.06.2021 Dodany przez: Redakcja
Wśród produktów Elesa+Ganter można znaleźć różne elementy, odpowiedzialne za tłumienie wibracji. Wśród nich możemy znaleźć: stopy z tłumieniem wibracji, wibroizolatory w różnych wersjach i kształtach, stopy wahliwe. Jak je dobrać?

Jak zapewnić współosiowość - przeguby serii GN 240

Opublikowany: 19.05.2021 Dodany przez: Redakcja
Maszyny, niezależnie od ich typu zawsze składają się z mechanizmów, w których w skład wchodzą elementy czynne, bierne i pośredniczące, połączone w pary lub łańcuchy kinematyczne za pomocą przegubów.

Czym jest dźwignia przełączająca i do czego służy?

Opublikowany: 15.11.2021 Dodany przez: Redakcja
W tym artykule na przykładzie serii ELC pokażemy jak precyzyjnie pozycjonować mechanizmy, jak ułatwić szybki odczyt pozycji oraz jak mieć pewność, że regulacja została w 100% poprawnie wykonana.