Plastpol 2024 to ponad 600 firm i hale pełne maszyn

24.04.2024 Skomentuj pierwszy

Najnowocześniejsze wtryskarki i wytłaczarki, nowatorskie technologie wykorzystujące ogniwa fotowoltaiczne, najnowsze surowce i usługi z całego świata, a także dyskusje o wyzwaniach w branży przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy już od 21 do 24 maja w Targach Kielce. Warto już teraz zarejestrować swój udział w targach Plastpol i poznać rewolucyjne rozwiązania.

Targi Plastpol to jedno z największych w Europie wydarzeń dla branży przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy. – Ponad 600 firm z blisko 30 krajów, przede wszystkim z Europy, Azji i Bliskiego Wschodu zaprezentuje najnowsze rozwiązania – mówi Kamil Perz, dyrektor projektu Plastpol w Targach Kielce. Tysiące maszyn, przede wszystkim wysokotechnologiczne wytłaczarki, wtryskarki do tworzyw sztucznych, roboty, całe linie produkcyjne, systemy zarządzania produkcją, urządzenia do recyklingu tworzyw sztucznych zwiedzający poznają w pracy na żywo. Hale Targów Kielce zamienią się ponownie w pracującą fabrykę. Imponująca będzie oferta surowców, granulatów i recyklatów. Kolejne przedsiębiorstwa oferować będą profesjonalne usługi, związane m.in. z dystrybucją, logistyką i transportem.

Priorytetową kwestią jest energooszczędność. Stąd tak wiele nowych rozwiązań, które będą prezentowane na Plastpolu odpowiada na potrzebę minimalizacji zużycia prądu. Wpisują się one także w dążenie do zrównoważonego rozwój firm – podkreśla Kamil Perz.

Nowości i premiery dla branży w Kielcach

Wittmann Battenfeld pokaże najnowszą wtryskarkę EcoPower DC wraz z robotem WX142 DC, które do swej pracy wykorzystują prąd stały DC. Poznamy rozwiązanie wykorzystujące do zasilania przyjazną energię na przykład z ogniw fotowoltaicznych. Także na stoisku Wittmann Battenfeld polską premierę będzie miał robot serii PRIMUS z najnowszym sterowaniem R9.

Europejską premierę na targi Plastpol szykuje Arburg. Zaprezentuje wtryskarkę elektryczną Allrounder 720 E Golden Electric. W pracy na żywo goście przyjrzą się też hybrydowej wtryskarce Allrounder 470 H Comfort, która wyprodukuje 0,5-litrowe kufle do piwa w cyklu trwającym 31 sekund.

Kolejne przedsiębiorstwo o mocnej pozycji na światowym rynku, Sumitomo (SHI) Demag, zaprezentuje innowacyjną technologię w dziedzinie efektywności energetycznej oraz precyzyjnego przetwórstwa tworzyw sztucznych. Jest to energooszczędne, kompletne gniazdo produkcyjne oparte na wtryskarce w pełni elektrycznej z serii IntElect2 180/570-250.

Najnowsze urządzenie zaprezentuje także TMA Automation. Nowy robot do obtrysku insertów połączony z IML i montażem zintegrowany z wtryskarką zwiedzający zobaczą na stoisku firmy Engel. Zaś propozycją od Engel będą najnowszej generacji maszyny marki WINTEC. Wśród nich będzie model t-win, serwo-hydrauliczna maszyna dwupłytowa, której projekt bazuje na wieloletnim doświadczeniu firmy w branży i jest ukierunkowany na maksymalizację efektywności oraz niezawodności produkcji wtryskowej.

Jedno z największych stoisk na Plastpolu przygotowuje firma Muehsam wraz z GM Color. Wśród nowości będą depaletyzery i maszyny elektryczne. Kolejne nowatorskie rozwiązania zaprezentują Wadim Plast oraz Dopak.

Najnowsze granulaty i recyklaty w Targach Kielce

Istotne miejsce w Targach Kielce zajmą także przedsiębiorstwa oferujące surowce do przetwórstwa, jak granulaty polietylenowy i polipropylenowy, barwniki, recyklaty. Wśród tej grupy wystawców z szeroką ofertą będą polskie firmy, m.in. Azoty i Anwil. Nowością w ofercie ML Polyolefins będą standaryzowane serie recyklatów polipropylenowych TECHFIN, dostępne w kolorze czarnym i szarym, z możliwością modyfikacji MFI do 30. Co istotne, dzięki zaawansowanej technologii produkcji, procesom homogenizacji i odgazowania, materiał charakteryzuje się powtarzalnością i stabilnością parametrów technicznych. Kolejna firma, Permedia, zaprezentuje dodatki procesowe PFAS-free do przetwórstwa tworzyw sztucznych niezawierające związków per- i polifluorowanych oraz siloksanów. Z kolei Polimarky w czasie Plastpolu będą świętować 40-lecie działalności. Przedsiębiorstwo zajmuje się compoudingiem, dostarczając materiały dla klientów z najróżniejszych branż w Polsce i Europie.

Podczas kieleckich targów nie braknie europejskich i światowych liderów dystrybucji. Będą m.in. Brenntag – dostawca pełnego zakresu surowców, dodatków oraz palety usług dodanych, Bedeko Europe – producent i dystrybutor komponentów, Nexeo Plastics – dystrybutor żywic termoplastycznych i mieszanek.

Wiedza, konferencje, dyskusje w czasie Plastpol

Wystawie pełnej oferty dla branży towarzyszą konferencje podejmujące kluczowe kwestie. Targi Kielce we współpracy z serwisem internetowym tworzywa.pl organizują Seminarium Techniczne PLASTECH INFO pod hasłem „Monitorowanie i optymalizacja parametrów procesowych w technologiach przetwórstwa tworzyw sztucznych”. Fundacja PlasticsEurope Polska przygotowuje konferencję otwarcia targów „Przemysł tworzyw sztucznych w Polsce i Europie”. Eksperci przedstawią aktualne dane dotyczące bieżącej sytuacji polskiej branży tworzyw na tle Europy w oparciu o najnowsze raporty branżowe oraz dane Głównego Urzędu Statystycznego. Fundacja przygotowuje też wystawę „The Plastics Transition”, w myśl hasła „Jak zmieni się system tworzyw sztucznych w Europie do 2050 roku?”. Kolejne wartościowe spotkanie w czasie Plastpolu zostanie przeprowadzone pod hasłem „Zrównoważone podejście do zielonej transformacji w materiałach polimerowych”.

Czas zarejestrować swój udział w targach Plastpol

Warto być z nami od 21 do 24 maja w Targach Kielce i poznać odpowiedzi na wyzwania branży – zaprasza Kamil Perz. By wziąć udział w Międzynarodowych Targach Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy Plastpol warto już teraz zarejestrować się na wydarzenie na stronie plastpol.com i kupić bilet.

Plastpol potrwa od 21 do 24 maja 2024 w Targach Kielce.

Rejestracja dla wystawców na TUTAJ >>

KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło: