Programowalny interfejs COM dla programów RSTAB i RFEM

29.01.2014 Skomentuj pierwszy
RS-COM (dla RSTAB) i RF-COM (dla RFEM) są programowalnymi interfejsami opartymi na technologii COM. Przy użyciu tego interfejsu można dostosowywać program RSTAB i RFEM do własnych potrzeb oraz programować makra wejściowe lub rutynowe czynności wykonywane po uruchomieniu programu. Do używania interfejsu COM, potrzebny jest edytor, kompilator oraz podstawowa wiedza o programowaniu. 
Na przykład, jeśli użytkownik pracuje z Microsoft Excel, edytor VBA wchodzi już w skład tego oprogramowania.
 
 
Dostępne są popularne języki programowania, takie jak Visual Basic, Visual Basic for Applications (VBA) i Visual C++ (również .NET).
 
Możliwe zastosowania interfejsu COM
Dzięki interfejsom COM możliwe jest opracowanie autonomicznych programów, dla których RSTAB/RFEM określa siły wewnętrzne. Odpowiedni program Dlubal się nie otworzy, ale będzie niewidocznie pracował w tle.
 
Można importować np. dane z programów obsługujących arkusze kalkulacyjne MS Office np. Excel oraz Access, podobnie programy CAD, które są kompatybilne z COM.
 
Jednym z możliwych zastosowań jest min. generator konstrukcji dla typowej geometrii z obciążeniami i kombinacjami obciążeń. W ten sposób można wygenerować np. z RF-COM, spawane połączenia stalowe, stropy żelbetowe z otworami, silosy, węzły podporowe słupów, itd.
 
Funkcje
RS-COM i RF-COM mają możliwość odczytu i zapisu danych konstrukcyjnych, przypadków obciążeń, kombinacji obciążeń oraz wyników, deformacji i sił podporowych. Co więcej można również przeprowadzić obliczenia poprzez kontrolę zewnętrzną.
Interfejsy COM są w stanie uzyskać dostęp do elementów kontrolnych następujących modułów dodatkowych:
* RF-/STEEL
* RF-/STEEL EC3
* RF-/ALUMINIUM
* RF-/DYNAM
* RF-/DYNAM Addition I
* RF-/DYNAM Addition II
* RF-STABILITY
* RF-/CONCRETE
* DSTV
* SHAPE-THIN
* RX-TIMBER Glued-Laminated Beam
 
Przykłady makra do pobrania
Aby pomóc Państwu rozpocząć pracę z interfejsem COM, przygotowaliśmy pliki pomocnicze i przykłady makra do połączenia interfejsów, które są dostępne do pobrania na stronach dotyczących RS-COM i RF-COM. Odnosi się to także do dodatkowych modułów STEEL EC3, DYNAM i ALUMINIUM.
 
KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło: