Analiza nieliniowa konstrukcji z betonu zbrojonego w RFEM

21.11.2013 Skomentuj pierwszy
Wynikiem zarysowania elementu są większe deformacje jak również obniżona sztywność. Z uwagi na to, konieczne jest uwzględnienie nieliniowych związków między siłami wewnętrznymi a efektami zarysowania, w celu uzyskania zachowania się konstrukcji, zbliżonego do rzeczywistości.
 
RFEM daje możliwość uwzględnienia analizy nieliniowej dla elementów powierzchniowych w SGU, natomiast dla układów szkieletowych dodatkowo jest możliwe uwzględnienie tych wpływów w SGN.
 
 Szerokości rys przedstawione w programie RFEM
 
Przeprowadzenie analizy nieliniowej wykonane może być dzięki modułowi dodatkowemu RF-CONCRETE NL, uwzględniającego następujące normy:
  • EN 1992-1-1
  • DIN 1045-1
  • SIA 262 (Switzerland)
  • ACI 318-11 (USA)
  • GB 50010 (China)
W module RF-CONCRETE NL zostało implementowanych siedemnaście załączników krajowych normy EN 1992-1-1, na przykład niemiecki, austriacki, polski czy hiszpański.
 
Wymiarowanie w RF-CONCRETE NL
 
Element skończony jest podzielony na kilka warstw. Analiza naprężenie-odkształcenie dotyczy każdej warstwy. Podczas obliczeń, moduł RF-CONCRETE NL stosuje dla betonu paraboliczny wykres naprężenie-odkształcenie. Zarysowane warstwy betonu przestają być brane pod uwagę w obliczeniach. Sztywność elementu zależy od całek sztywności poszczególnych warstw.
 
 Opcje obliczeń w RF-CONCRETE Surfaces
 
Obliczenia iteracyjne będą kontynuowane dopóki nie zostanie zredukowana sztywność. Opcjonalnie, rozważane są długotrwałe efekty jak np. pełzanie i skurcz. Możliwe jest również zastosowanie usztywnienienia rozciąganego betonu.
 
Dane wyjściowe zawierają wyniki nieliniowych obliczeń, jak deformacje, naprężenia w betonie i stali, szerokość rys, głębokość rys i rozstaw rys. Co więcej, możliwe jest zapisanie nieliniowej sztywności w programie RFEM. Ww sztywność może być stosowana w programie RFEM podczas kolejnych analiz konstrukcji.
KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło: