RFEM i RSTAB - Parametryzacja danych modelu

05.08.2015 Skomentuj pierwszy
Podczas tworzenia różnych modeli możemy zauważyć, że wiele projektów posiada podobną geometrię oraz obciążenia. Zarówno w programie RFEM, jak i RSTAB,  mamy możliwość parametryzacji danych modelu. Paramtryzować można takie wielkości jak długość, kąt, masę, obciążenie, przekrój itd.
 
Parametry mogą być definiowane jako funkcja do określania wartości liczbowej, którą następnie możemy zmienić  w edytorze funkcji. Jeśli zostanie zmieniony parametr, zmienią się również wyniki z funkcji.
 
Wykonany model może być zapisany jako szablon, a utworzenie kolejnego projektu polega na otworzeniu szablonu i edytowaniu kilku parametrów. Parametryzacja ma również zastosowanie w modelach o wielu zmiennych. 
 
Dostosowanie parametrów dla chłodni kominowej w RFEM
 
Baza danych dla parametrów modeli 1D/2D/3D 
 
Programy RFEM i RSTAB posiadają menedżer bloków, który zawiera wiele domyślnych modeli takich jak: belki ciągłe, ramy 2D/3D, kratownice 2D/3D, zbiorniki, bryły, wieże itd.
 
Większość z tych bloków posiada parametry, które można modyfikować w trakcie i po obciążeniu konstrukcji. Zmodyfikowane lub utworzone przez użytkownika modele mogą być zapisane jako bloki (z lub bez parametrów) w menedżerze bloków. 
 
Menedżer bloków RFEM i RSTAB
 
Nagranie webinariów TUTAJ >>>
KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło: