Dassault Systèmes ogłasza wydanie wersji V6 2013 swojej platformy 3DEXPERIENCE
Dassault Systèmes (Euronext Paris: #13065, DSY.PA), firma będąca operatorem platformy 3DEXPERIENCE oraz światowym liderem w projektowaniu 3D i zarządzaniu cyklem życia cyfrowych makiet i produktów 3D, ogłosiła w dniu dzisiejszym wydanie najnowszej wersji swojej platformy 3DEXPERIENCE. Wersja V6 2013 stwarza nowe możliwości dla wielu branż, w tym dla przemysłu lotniczego i kosmicznego, przemysłu obronnego, transportu i komunikacji, przemysłu morskiego i przybrzeżnego, towarów konsumpcyjnych i pakowanych towarów konsumpcyjnych.
Wersja V6 2013 platformy 3DEXPERIENCE obejmuje:
- nowe konwertery plików xCAD ułatwiające współpracę w łańcuchu dostaw i ponowne wykorzystanie części bez tłumaczenia;
- nowo opublikowane interfejsy programowania aplikacji (API) z dziedziny robotyki, ergonomii i obróbki skrawaniem oraz
- dodatkowe interfejsy xPDM dla poprawienia elastyczności, w tym kilka z SAP.
Dassault Systèmes ogłosiła ostatnio także, że w dalszym ciągu pracuje nad otwartością wspierając nowe fazy „Kodeksu otwartości zarządzania cyklem życia produktów”, inicjatywy producentów oryginalnego wyposażenia z branży motoryzacyjnej (OEM), dostawców i stowarzyszenia ProSTEP iViP (patrz oddzielny komunikat prasowy).
Wersja V6 2013 oferuje istotne ulepszenia Industry Solutions firmy Dassault Systèmes, a mianowicie:
- Rozwiązania z zakresu transportu i komunikacji: aktualizacje integracji ENOVIA ze standardowymi w branży International Material Data System i CATIA Live Weight w celu włączenia domonitorowania ciężaru podzespołu, jego środka ciężkości i związanych z nim tolerancji. Ponadto kreatywni projektanci dysponują teraz w Imagine & Shape, programie CATIA do wirtualnego modelowania gliny, funkcją oddzielnego wiersza znakowego do wygładzania i poprawiania ostrych krawędzi karoserii.
- Rozwiązania z zakresu przemysłu morskiego i przybrzeżnego: dodatkowa możliwość cyfrowej platformy statku w nowym produkcie Structure Detail Design i jego integracja ze Structure Functional Design firmy CATIA. Taka skojarzeniowość danych oznacza, że późniejsze zmiany konstrukcji funkcjonalnej przenoszą się na szczegółowy projekt konstrukcyjny.
- Rozwiązania z zakresu towarów konsumpcyjnych i pakowanych towarów konsumpcyjnych: poprawa użyteczności, wizualizacji i wydajności w 3DVIA Store, rozwiązanie do symulacji 3D handlu detalicznego i merchandisingu, poprawki do Natural Sketch, rozwiązanie CATIA do szkicowania 3D oraz udoskonalony interfejs do możliwości projektowania i zarządzania formułami produktów odziedziczonych po niedawno nabytym Enginuity Solutions.
- Na koniec wszystkie branże skorzystają na nowych udoskonaleniach Exalead CloudView w zakresie skalowalności liniowej i możliwości wymiany danych, tworzenia łatwych widoków na podstawie wyciągów zarówno z danych strukturalnych jak i niestrukturalnych, firmowych lub pochodzących z Internetu. Model danych Exalead został teraz poszerzony o natychmiastoweprzekształcanie niejednorodnych, pochodzących z różnych źródeł danych Big Data w spójne inteligentne informacje.
– Globalizacja naszej firmy wymaga zintegrowanych i znormalizowanych procesów technologicznych połączonych również z produkcją i zewnętrznymi dostawcami – stwierdził Kai Wallasch, odpowiedzialny za globalny dział CAD-PDM w CLAAS, jednym z wiodących na świecie producentów maszyn rolniczych. – Poza tym wykorzystanie wirtualnych funkcji technologicznych znacznie skróci czas wprowadzania naszych produktów na rynek i wspomoże zarządzanie coraz większą złożonością produktów. Zintegrowana kombinacja ENOVIA V6 i CATIA V6 to jeden z kluczowych systemów do radzenia sobie z tymi wyzwaniami w przyszłości.
– Przy każdej wersji naszej platformy 3DEXPERIENCE skupiamy się na dostarczeniu swoim klientom ulepszonych możliwości tworzenia odpowiedniej wartości dla swoich własnych klientów lub konsumentów – stwierdził Dominique Florack, zastępca prezesa zarządu ds. produktów i działalności naukowo-rozwojowej Dassault Systèmes. – Myśląc w kategoriach końcowej wartości, jaką nasi klienci muszą dostarczyć swoim ostatecznym konsumentom, podstawowy nacisk kładziemy na tych ulepszeniach platformy, które muszą zostać wprowadzone. Wiele osób z branży oprogramowania często mówią, że są „klientocentryczni”. Nasze podejście wykracza jednak poza samą obsługę potrzeb klientów. Oznacza ono zmierzenie się z faktycznymi wyzwaniami biznesowymi, przed jakimi stoją, i zaprojektowanie odpowiedniej poprawki platformy „mając na względzie potrzeby ich konsumentów, wychodzące poza informatykę.
Szczegółowy wykaz nowych ulepszeń w wersji V6 2013 proszę odwiedzić www.3ds.com/products/v6/latest-release.