CC OPEN DAYS 2024

Platforma 3DEXPERIENCE w VLP and Partners

13.02.2024 Skomentuj pierwszy
  • Platforma 3DEXPERIENCE w chmurze wirtualizuje wiedzę i know-how, poprawiając wydajność projektów i współpracę
  • Interesariusze zaangażowani w projekt uzyskują jednoczesny dostęp w czasie rzeczywistym do danych konstrukcyjnych w modelu 3D w celu tworzenia i zarządzania złożonymi projektami oraz wykorzystywania wirtualnych bliźniaków
  • VLP and Partners może optymalizować wymagania i procesy produkcyjne, obniżać koszty oraz tworzyć geometrie i struktury nowej generacji

Firma Dassault Systèmes ogłosiła, że VLP and Partners, włoska firma inżynieryjna z sektora budowlanego specjalizująca się w projektowaniu złożonych fasad i konstrukcji stalowych, wykorzystuje platformę 3DEXPERIENCE w chmurze od Dassault Systèmes do zarządzania dużymi i kompleksowymi projektami architektonicznymi.

Oferując interesariuszom projektu wyższy poziom elastyczności i jednoczesny dostęp w czasie rzeczywistym do danych konstrukcyjnych w modelu 3D, VLP and Partners może projektować złożone powierzchnie z najwyższą precyzją i poziomem jakości. Dodatkowo, firma może efektywnie zarządzać projektami budynków oraz usprawniać współpracę dzięki możliwościom, jakie oferuje technologia wirtualnych bliźniaków.

W skład zespołu VLP and Partners wchodzą inżynierowie i architekci specjalizujący się w modelowaniu 3D, a także inżynierowie zajmujący się obliczeniami termicznymi, obliczeniami konstrukcji stalowych oraz dotyczącymi okładzin elewacyjnych. Firmie zależało na skróceniu procedur związanych z opracowywaniem projektów, a także na przyczynieniu się do stworzenia nowej generacji wieżowców, ścian osłonowych i innych konstrukcji o coraz bardziej złożonej geometrii, wykorzystując do tego najnowocześniejsze technologie do projektowania elewacji. Lista potrzeb obejmowała również optymalizację wymagań produkcyjnych, możliwość ponownego wykorzystania poprzednich modeli i rysunków oraz identyfikację innowacyjnych rozwiązań przy jednoczesnym utrzymaniu niskich kosztów.

Po latach korzystania z aplikacji projektowych Dassault Systèmes, VLP and Partners wprowadził do użytku rozwiązanie branżowe „From Experience to Construction”. Bazując na platformie 3DEXPERIENCE pozwala ono zarządzać projektami w spójnym środowisku wirtualnym oraz efektywnie odpowiadać na wszelkiego rodzaju wyzwania architektoniczne i inżynieryjne.

Wdrożenie w chmurze umożliwiło VLP and Partners natychmiastowe rozpoczęcie działalności na platformie 3DEXPERIENCE, bez konieczności posiadania fizycznej infrastruktury IT. Skalowalność tego rozwiązania ułatwiła nowe sposoby pracy, oparte na większej elastyczności i płynnej interakcji z klientami.

KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło:
 
CC OPEN DAYS 2024