Mały, przenośny i bardzo dokładny
Firma Steinbichler Optotechnik prezentuje swój nowy system projekcji pasmowej COMET L3D z wykorzystaniem technologii LED jako nowatorskie rozwiązanie do bardzo precyzyjnej digitalizacji 3D.
COMET L3D to podstawowe rozwiązanie umożliwiające precyzyjną 3D digitalizację opartą na technologi LED. Połączenie bardzo lekkiej głowicy pomiarowej sensora, dużej dokładności i niezwykle dużej szybkości akwizycji danych, oferuje nowe możliwości. Dzięki temu możliwa jest mobilna 3D digitalizacja, delikatnych części małej i średniej wielkości. „Z ultra przenośnym i łatwym w użyciu COMET L3D, jesteśmy teraz w stanie zaoferować naszym klientom precyzyjny i niezawodny system do 3D digitalizacji w segmencie średnich cen” powiedział Hans Weinert, Dyrektor ds. Sprzedaży i marketingu w Steinbichler Optotechnik GmbH.
COMET L3D bazuje na sprawdzonej technologii COMET, charakteryzuje się niezawodną elektroniką i wysoką jakością optyki przemysłowej. Jest wyposażony w kamerę 2 mega piksele, ma stałą podstawę triangulacji i może być używany z wstępnie wyregulowanymi obiektywami. Obiektywy można bardzo łatwo i szybko zmieniać, dzięki temu sensor może być dostosowany do nowych wymogów pomiarowych w mniej niż 5 min.
Łatwa, jednoosobowa obsługa systemu COMET L3D to jedna głównych zalet systemu. Aby mogła go transportować tylko jedna osoba, dostarczany jest klientowi w skrzynce transportowej o zoptymalizowanym ciężarze i ergonomii. Standardowy gwint statywowy umieszczony na spodzie urządzenia ułatwia pracę i montaż do standardowych statywów z przechylną główką.
„Naszym celem jest opracowanie małego, kompaktowego, ale jednocześnie bardzo precyzyjnego systemu digitalizacji 3D, który może być wykorzystywany właśnie tam, gdzie kończą się możliwości tradycyjnego pomiaru dotykowego – na przykład w przypadku delikatnych elementów plastikowych czy elementów z dużą liczbą regularnych kształtów geometrycznych. Oprócz kontroli jakości możliwe obszary stosowania systemu COMET L3D to laboratoria pomiarowe, produkcyjne stanowiska pomiarowe, digitalizacja 3D, odtwarzanie powierzchni w przemysłowym przetwórstwie tworzyw sztucznych i metali, a także w branży dzieł sztuki i innych dóbr kultury“ - podsumowuje Hans Weigert.