STOM 2021 - Salon Technologii Obróbki Metali
Dni druku 3D

Nowy skaner eviXscan 3D Optima+ M

15.06.2021 Skomentuj pierwszy

Evatronix wprowadza na rynek skaner eviXscan 3D Optima+ M, który wyróżnia się wysoką dokładnością i szybkością. Najnowszy skaner marki eviXscan 3D zastępuje model Heavy Duty Optima, którego produkcję firma zakończyła w lutym bieżącego roku.

 

Optima+ M to skaner przeznaczony do precyzyjnego skanowania średniej wielkości obiektów: od 7 cm do 1 m. W porównaniu do eviXscan 3D Heavy Duty Optima, czas realizacji pojedynczego skanu Optimy+ M jest cztery razy mniejszy i wynosi 1,2 sekundy, dzięki czemu czynniki zewnętrzne mają mniejszy wpływ na przebieg tego procesu. Zwiększony został obszar skanowania (o 43% względem poprzedniego modelu): pojedynczy skan wykonany przez Optimę+ M zbiera dane pomiarowe w objętości 320 mm x 190 mm x 120 mm. Warto podkreślić, że mimo poszerzenia zakresu skanowania, wysoka jakość wykonywanych skanów została zachowana. Skaner Optima+ M zapewnia dużą gęstość punktów skanowania (117 pkt/mm2), a jego dokładność sięga do 0.009 mm (parametr Ps, według rekomendacji VDI/VDE 2634 cz.2). Jest to rezultat zastosowania szybkich kamer o rozdzielczości 7 MPx i projektora wykorzystującego nowoczesne układy DLP, co pozwala uzyskać lepsze wyniki pomiarów mimo zwiększonego zakresu skanowania.

W stosunku do swojego poprzednika Optima+ M ma zmniejszoną odległość skanera od skanowanego detalu, co ułatwia operowanie urządzeniem pomiarowym. Konfiguracja Optimy+ M jest prostsza, dzięki eliminacji kabla HDMI – aby przyłączyć skaner do komputera wystarczy kabel USB 3.0. Jak wszystkie skanery marki eviXscan 3D, Optima+ M wspierana jest w procesie skanowania przez liczne akcesoria dostarczane wraz ze skanerem lub dostępne jako opcje.

Z uwagi na lekką i kompaktową konstrukcję oraz łatwość integracji Optima+ M może być stosowana w zrobotyzowanych systemach pomiarowych. Evatronix opracował już oprogramowanie wspierające integrację skanera z kobotami Universal Robots, HAN*S i robotami Kuka, co gwarantuje sprawne wdrożenie systemu i łatwą obsługę. Optima+ M jako skaner uniwersalny, o doskonałym stosunku jakości do ceny, może być z powodzeniem wykorzystywany w kontroli jakości, a także w pracach z zakresu inżynierii odwrotnej czy szybkiego prototypowania.

– Zaprojektowaliśmy Optimę+ M z myślą o jak najbardziej wszechstronnym wykorzystaniu tego skanera w różnych gałęziach przemysłu – mówi Szymon Ścibik, lider zespołu R&D firmy Evatronix.
– Dzięki odpowiedniemu dobraniu komponentów udało nam się stworzyć urządzenie pomiarowe, które uzyskuje wysokie wyniki dokładności, zachowując przy tym duży obszar skanowania.

Więcej szczegółów TUTAJ >>

KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło: