CC OPEN DAYS 2024

Targi rozwiązań geoinformacyjnych po raz pierwszy w Polsce.

25.07.2011 Skomentuj pierwszy
Wystawa produktów i usług związanych z systemami informacji przestrzennej, branżowa konferencja, debata specjalistów, prezentacja dobrych praktyk i praktyczne warsztaty  - tak zapowiadają  się pierwsze w naszym kraju targi „GIS Meeting – Targi wiedzy i rozwiązań geoinformacyjnych”.


 

     W halach wystawienniczych Targów Kielce 13-14 października spotkają  się przedstawiciele administracji samorządowej i rządowej, ośrodków geodezyjno-kartograficznych, uczelni wyższych i sektora prywatnego by podjąć dyskusję o tym jak skutecznie, efektywnie i zgodnie z wymogami prawa wdrażać GIS. Wydarzenie stwarza okazję do wymiany doświadczeń, przeglądu dobrych praktyk oraz dyskusji nad wymaganiami stawianymi przed administracją w zakresie wdrażania i zastosowań systemów informacji przestrzennej. Jednocześnie GIS Meeting daje możliwość zapoznania się z produktami i usługami wielu firm sektora geoinformacyjnego począwszy od oprogramowania poprzez różnego typu usługi, na sprzęcie kończąc. Podczas wystawy swoje osiągnięcia prezentować będą również jednostki administracji publicznej już wykorzystujące GIS.

     Założeniem organizatorów jest zgromadzenie w jednym miejscu osób, które odpowiadają  za tworzenie uregulowań prawnych, praktyków posiadających bogate doświadczenie we wdrażaniu systemów oraz osób, które z sukcesem takie wdrożenia realizują w swoich urzędach.

     Szymon Ciupa, 24GIS - Współpracując na co dzień z jednostkami administracji publicznej spotykam się z problemem braku wymiany doświadczeń pomiędzy urzędnikami w zakresie wykorzystania GIS a także brakiem możliwości obiektywnego porównania ofert poszczególnych firm wraz z uwagami ich klientów.  Często odnoszę również wrażenie, że firmy nie oferują dokładnie takich produktów i usług na jakie jest zapotrzebowanie. Założeniem „GIS Meeting” jest  więc stworzenie okazji do  wymiany informacji i doświadczeń pomiędzy przedstawicielami administracji i sektora prywatnego. Mamy nadzieję, że GIS Meeting stanie się jednym z najważniejszych wydarzeń branży geoinformacyjnej.

Organizowana w ramach Targów konferencja  „Administracja publiczna a ustawa o Infrastrukturze Informacji Przestrzennej – obowiązki, wymagania, korzyści”  będzie okazją do zdobycia i pogłębienia wiedzy na temat systemów geoinformacyjnych a także dyskusji o obecnych i przyszłych czynnikach wpływających na rozwój GIS w Polsce. Udział w konferencji  zapowiedzieli niekwestionowani specjaliści branży GIS– m.in. prof. dr hab. Bogdan Ney, Przewodniczący Wydziału VII Nauk o Ziemi i Nauk Górniczych PAN, kierownik Pracowni Badań Systemowych w Instytucie Geodezji i Kartografii w Warszawie; prof. dr hab. Grażyna Szpor profesor na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, profesor na Wydziale Finansów i Ubezpieczeń Akademii Ekonomicznej im. K. Adamieckiego; dr inż. Adam Iwaniak kierownik laboratorium GIS Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu; dr inż. arch. Jadwiga Brzuchowska, kierownik Działu Informacji Przestrzennej Biura Rozwoju Wrocławia i jednocześnie Pełnomocnik Prezydenta ds. Systemu Informacji Przestrzennej; dr Maciej Rossa Dyrektor Departamentu Informacji o Środowisku, Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska oraz przedstawiciele świata nauki, władz rządowych i instytucji. Szczególnie ciekawie zapowiada się sesja podczas, której przedstawione zostaną dobre praktyki. O swoich doświadczeniach opowiedzą przedstawiciele Urzędów Miast: w Kielcach, we Wrocławiu oraz w Rybniku  a także Starostwa Powiatowego w Kłodzku oraz Miejskiego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjno-Kartograficznej w Łodzi.

     Podczas targów GIS Meeting zostanie wręczona nagroda LIDER GEOINFORMACJI dla najlepszego wdrożenia w administracji oraz geoportalu a także najlepszego produktu bądź usługi prezentowanych podczas wystawy.

     Nowa impreza targowa, której idea opiera się na wymianie doświadczeń, warsztatach i branżowej konferencji specjalistów wpisuje się w profil działalności Targów Kielce zmierzający w stronę aktywnej działalności konferencyjnej,  ściśle związany z rozbudową Centrum Konferencyjnego. Obecnie w ośrodku plasującym się na trzecim miejscu w Europie Środkowo-Wschodniej, organizowane jest  400 konferencji rocznie – od 2013 roku Targi Kielce dysponować będą dodatkowym obiektem, w którym znajdzie się 5 nowych sal konferencyjnych mogących pomieścić równocześnie ponad 1000 osób co umożliwi znaczne zwiększenie liczby organizowanych konferencji i spotkań oraz da możliwość organizowania eventów dla 4500 osób.

„GIS Meeting – targi wiedzy i rozwiązań geoinformacyjnych” objęte zostały patronatem Związku Miast Polskich, Prezydenta Miasta Kielce, Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, Komitetu Przestrzennego Zagospodarowania Kraju PAN, Geodezyjnej Izby Gospodarczej, Instytutu Gospodarki Przestrzennej i Mieszkalnictwa oraz Akademii GIS Towarzystwa Urbanistów Polskich.

Spotkanie jest organizowane wspólnie przez Targi Kielce S.A. oraz 24GIS s.c.  
 
KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło:
 
CC OPEN DAYS 2024