Pointwise wydaje Gridgen v15.17 z Wake Resolution

06.04.2011 Skomentuj pierwszy
Pointwise ogłosił wydanie najnowszej wersji programu Gridgen służącego do numerycznej analizy mechaniki przepływów (CFD) z użyciem technologii meshingu. Program w nowej wersji to m.in. aktualizacja techniki meshingu do hybrydowej techniki T-Rex, która pozwala na analizę strumieni nadążających i innych zjawisk związanych z przepływem poza korpusowym.



Obszar strumieni nadążających za usterzeniem poziomym został w pełni przeanalizowany dzięki zastosowaniu siatki T-Rex.

„T-Rex daje możliwość generowania hybrydowych siatek złożonych geometrii z grupowaniem danych w pobliżu konturów obiektów.” - komentuje John Steinbrenner, wiceprezes Działu Badań i Rozwoju w firmie Pointwise. Rozwiązania CFD, które dawałby dokładne wyniki analiz wymagają uwzględniania strumieni nadążających za usterzeniami poziomymi, skrzydłami i innymi elementami pozakorpusowymi. Adding baffles to T-Rex provides that resolution.”

T-Rex (anizotropowe czworościenne formowanie wytłoczne) to technika meshingu automatycznego, która rozpoczyna się od siatki o powierzchni triangulowanej i wytłacza warstwy o mocno wydłużonych oczkach czworościennych, które przekształcane są do bardziej jednorodnej siatki w większej odległości od korpusu. Dodanie obsługi T-Rex w przypadku przegród (istniejąca funkcja programu Gridgen służąca analizie cienkich powierzchni geometrycznych) umożliwia wstawianie siatek o powierzchni triangulowanej po środku objętości w pobliżu analizowanego elementu. T-Rex wytłoczy złożone z czworościanów warstwy z tych przegród, zapewniając w ten sposób idealną siatkę do analizy przepływów wokół danego elementu geometrycznego. 

W nowej wersji (V15.17) programu Gridgen rozbudowano również moduł T-Rex o możliwość wykorzystywania go na etapie postprocesingu, układania wytłoczonych czworościanów w stosy w celu redukcji liczby komórek i zwiększenia tym samym wydajności solver-a CFD. Rekombinacja ta szczególnie znajduje zastosowanie dla powierzchni brzegowych topologii siatki. W niektórych przypadkach zredukowano w ten sposób całkowitą liczbę komórek o 29,4 % w porównaniu do poprzednich wersji programu.

KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło: