Trwają przygotowania do Pikniku Naukowego w Warszawie
Tematem tegorocznego pikniku będzie Wolność. Koresponduje ona z hasłem corocznej konferencji naukowej Europejskiego Stowarzyszenia Centrów Nauki i Muzeów (ECSITE), która odbędzie się w tym roku w Warszawie.
"Wolność to fantastyczny temat. Może oznaczać zarówno wyzwanie, szansę, jak i zagrożenie. Jest ważna również w kontekście nauki i badań naukowych, w relacjach nauka-społeczeństwo, nauka-biznes i nauka-politycy" - mówi o tegorocznym temacie przewodnim przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Pikniku Naukowego, dyrektor CNK Robert Firmhofer.
Nowością w tym roku będzie powołanie specjalnego zespołu programowego, mającego ocenić merytoryczną wartość pokazów i ekspozycji, które będą prezentowane podczas Pikniku Naukowego. Organizatorzy imprezy zadbali w ten sposób o utrzymanie jej jakości oraz wysokiego poziomu eksperymentów i prezentacji. Na czele zespołu oceniającego stanął dr hab. Konrad Bajer z Instytutu Geofizyki Uniwersytetu Warszawskiego.
Impreza odbędzie się w godz. 11.00-20.00 w Parku im. Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego w Warszawie (przy ul. Rozbrat). Wstęp wolny.
W warszawskim pikniku co roku uczestniczy ok. 250 instytucji z Polski oraz z zagranicy. Instytucje naukowe, badawcze, kulturalne, szkoły wyższe, muzea, fundacje związane z nauką oraz koła naukowe prezentują tu swoje osiągnięcia oraz odsłaniają kulisy swojej codziennej pracy. Pokazują naukę w sposób zrozumiały dla odbiorców w różnym wieku, wykorzystując eksperymenty, pokazy, często także interaktywne eksponaty. Na Pikniku reprezentowane są zarówno nauki ścisłe, przyrodnicze, jak i społeczne oraz humanistyczne.
Szczegóły na stronie: www.pikniknaukowy.pl