Wypróbuj Solid Edge za darmo
Targi 3D Solutions
Young Design konkurs dla projektantów, wzornictwo przemysłowe
SOLIDWORKS Simulation
TAGI : sae ( 10 - 10)

Bezzałogowe samoloty z PW zdobywają tylko złote medale

Opublikowany: 22.04.2013 Komentarzy: Dodany przez: Redakcja
Bezzałogowe samoloty Studenckiego Międzywydziałowego Koła Naukowego SAE w zawodach Aero Design West w Kalifornii zwyciężyły w klasyfikacji generalnej zarówno w klasie "Micro', "Regular" jak i "Advanced". Drużyna z PW jako pierwsza w historii zawodów zdobyła złoto we wszystkich klasach.

Sukces warszawskich studentów na zawodach w USA

Opublikowany: 17.04.2014 Komentarzy: Dodany przez: Redakcja
Trzy medale zdobyli studenci Politechniki Warszawskiej w zawodach SAE Aero Design East, rozgrywanych pod Atlantą w amerykańskim stanie Georgia. Skonstruowane przez nich samoloty zdobyły po medalu w każdej z trzech konkursowych kategorii.

Studenci PW ruszają na podbój Aero Design 2013 i … szukają sponsorów

Opublikowany: 15.01.2013 Komentarzy: Dodany przez: Redakcja
Członkowie Studenckiego Międzywydziałowego Koła Naukowego SAE na Politechnice Warszawskiej przygotowują się do udziału w zawodach Aero Design 2013. Liczą na podium, ale ponieważ budżet projektu to prawie 146 tys. zł poszukują sponsorów, którzy wesprą ich pomysł.

Samoloty studentów z PW nagrodzone w zawodach SAE Aero Design East

Opublikowany: 14.05.2012 Komentarzy: Dodany przez: Redakcja
2 złote medale, 1 srebrny i 1 brązowy zdobyli studenci z Politechniki Warszawskiej w zawodach Aero Design East dla konstrukcji latających

Studenci z AGH skonstruowali bolid wyścigowy

Opublikowany: 12.06.2013 Komentarzy: Dodany przez: Redakcja
Studenci z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie skonstruowali bolid wyścigowy, który weźmie udział w międzynarodowych zawodach. Waży 240 kg i może osiągnąć prędkość do 100 km/h w mniej niż 4 sekundy. Uroczysta prezentacja pojazdu odbędzie się w czwartek.

Sukces załogi PWr na międzynarodowych zawodach konstruktorów lotniczych

Opublikowany: 12.03.2010 Komentarzy: Dodany przez: Redakcja
Zespół JetStream Team z Akademickiego Klubu Lotniczego Politechniki Wrocławskiej zajął czwarte miejsce w zawodach SAE Aero Design West 2010, które odbyły się na początku marca w Kalifornii.

Studenci z Warszawy przygotowują bolid na zawody we Włoszech

Opublikowany: 08.08.2012 Komentarzy: Dodany przez: Redakcja
4 sekundy wystarczą mu, żeby rozpędzić się do 100 km/h, chociaż waży trochę ponad ćwierć tony. Bolid zespołu WUTracing z Politechniki Warszawskiej i Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie przygotowywany jest do wrześniowych zawodów Formula SAE we Włoszech.

KS Automotive partnerem AGH Aero Team

Opublikowany: 06.05.2013 Komentarzy: Dodany przez: Redakcja
Miło nam poinformować, iż KS Automotive rozpoczął współpracę ze studentami wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki z Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie.

Samoloty z Politechniki Wrocławskiej w konkursie SAE Aero Design

Opublikowany: 05.03.2013 Komentarzy: Dodany przez: Redakcja
Dwa modele samolotów skonstruowanych przez zespół studentów Politechniki Wrocławskiej wezmą w marcu udział w prestiżowych zawodach konstruktorów lotniczych SAE Aero Design w USA.

Dwa modele samolotów z Poznania na zawodach Aero Design

Opublikowany: 04.04.2013 Komentarzy: Dodany przez: Redakcja
Dwa modele samolotów przygotowali studenci Politechniki Poznańskiej do udziału w prestiżowych zawodach konstruktorów lotniczych SAE Aero Design West w USA. Reprezentacja poznańskiej uczelni uczestniczy w tej imprezie po raz szósty.