ZW3D - oprogramowanie CAD MOLD CAM w przystępnej cenie
Targi Toolex 2022
Targi Toolex 2022

Edgecam Designer

Typ: CAD CAM
Producent: Vero Software
Wersja językowa:
Platforma OS: Windows

Edgecam Designer to wypełnienie luki pomiędzy CAD i CAM. Zakres możliwości modułu sięga od projektowania osprzętu po naprawę i modyfikacje detalu. Edgecam Designer stanowi najlepsze rozwiązanie CAD do celów produkcyjnych.

Funkcje w skrócie:

 • Łatwy w obsłudze intuicyjny interfejs użytkownika
 • Modelowanie bezpośrednie w środowisku CAD
 • Połączone modelowanie powierzchni, krawędzi i bryły
 • Skuteczne szkicowanie z automatycznym tworzeniem regionu
 • Naprawa powierzchni wczytanych plików
 • Obszerna lista importu formatów CAD

Modelowanie bezpośrednie

Modelowanie bezpośrednie pozwala użytkownikowi skracać, wydłużać i przesuwać geometrię w celu uzyskania pożądanego kształtu. Zmiany te mogą być całkowicie dowolne lub podyktowane parametrami i pomiarami z istniejącej geometrii.

Wygoda użytkowania

Proste menu oraz ikony zawierające podpowiedzi wraz z pomocą online ułatwiają pracę w Edgecam Designer. Dynamiczne obracanie, powiększanie i przesuwanie wraz ze skrótami klawiaturowymi i przyciskami myszy przyspieszą i usprawnią pracę. Nieograniczone operacje cofania i ponawiania z zakładkami definiowanymi przez użytkownika umożliwiają projektantowi przechodzenie wstecz i do przodu w całym procesie projektowania.

Naprawa modelu

Małe przerwy pomiędzy powierzchniami w importowanych modelach mogą być automatycznie naprawione, co pozwala uniknąć czasochłonnego procesu usuwania nieciągłości powierzchni w modelu. W miejscach, w których powierzchnie są uszkodzone lub ich brakuje Edgecam Designer automatycznie stworzy krawędzie ułatwiając odbudowanie powierzchni z wykorzystaniem kompleksowej opcji do edycji powierzchni.

Zaślepienie cech

Bardzo często pliki CAD zawierają cechy geometryczne, które są niepotrzebne dla programu CAM (np. grawerowanie laserem, różne oznaczenia ). Chociaż dla projektowania CAD jest to ważne i znajduję się w końcowym komponencie, takie oznaczenia często utrudnią pracę programisty CAM. Dzięki Edgecam Designer usunięcie tych oznaczeń, a nawet zapisanie ich do późniejszych operacji to tylko jedno kliknięcie myszy.

Uproszczenie modelu

Wraz z zaślepianiem pewnych cech modelu niewykorzystanych do obróbki, użytkownik może uprościć geometrię podczas różnych etapów procesu obróbki.

Tworzenie odmian modelu dla każdego procesu obróbki staję się proste, a wyniki obróbki są szybsze i wyższej jakości.

Wydajne szkicowanie

Szkicownik w Edgecam Designer pozwala na tworzenie dwuwymiarowych kształtów z wykorzystaniem swobodnego wprowadzania.

Geometria do obróbki skrawaniem

Edgecam Designer dostarcza wiele technik tworzenia geometrii, które są kluczowe dla programisty podczas przygotowania modelu. Zaślepianie otworu jest świetnym przykładem prostych i łatwych w obsłudze funkcji Edgecam Designer.

Praca z plikami 2D

Edgecam Designer obsługuje import plików DXF i DWG, umożliwiając przekształcenie istniejących danych 2D na model 3D poprzez proste wykorzystanie zaimportowanych profili 2D.

Szeroki zakres formatów CAD

Edgecam Designer importuje pliki formatów: Parasolid, IGES, STEP, ACIS, DXF, DWG, STL i VDA, a także modele z następujących systemów CAD:

 • Catia V4 & 5
 • Pro/ENGINEER & PTC Creo
 • Autodesk Inventor
 • Siemens NX
 • SolidWorks
 • Solid Edge
Komentarzy: Skomentuj pierwszy
KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło:
 
REKLAMA
Praca dla inżynierów na 3DCAD.pl
Praca dla inżynierów na 3DCAD.pl