Solid Edge - 5 sprawdzonych sposobów na duże złożenia
Podręcznik SOLIDWORKS 2020
Warsaw Industry Week 2020
Targi druku i skanu 3d - 3D SOLUTIONS 2020
PLASTPOL 2020

TopSolid 7

Typ: CAD CAM PDM
Producent: Missler Software
Wersja językowa:
Platforma OS: Windows

TopSolid 7 jest zintegrowanym systemem CAD/CAM/PDM, gdzie to wewnątrz jednego systemu powstaje model, dokumentacja płaska, programy dla maszyn CNC, wszelkiego rodzaju analizy wytrzymałościowe, kinematyka i dynamika mechanizmów oraz wiele innych. Praca w tym środowisku zaczyna się od rozpoczęcia projektu nad którym piecze trzyma system PDM, odpowiedzialny za utrzymanie integralności, kontroli dostępu, śledzenie zmian i ułatwiający poruszanie się po projekcie.  

Program posiada intuicyjny interfejs w języku polskim zgodny z aktualnymi standardami i trendami w dziedzinie oprogramowania wspomagającego projektowanie, jak to przystało na systemy grupy HighEnd. Dostępna jest również kontekstowa pomoc i podręcznik, który jasno i przejrzyście uczy nas poruszania się po systemie. 

TopSolid ma budowę modułową tj. tworząc nowy dokument określa się typ - część, złożenie, dokument płaski czy obróbka CAM. Wszystkie te dokumenty są ze sobą powiązane (asocjatywne) np. każda zmiana modelu na podstawie którego powstał program CAM powoduje przebudowanie się ścieżek obróbki dla narzędzi.

W zakresie projektowania system TopSolid 7 oferuje zaawansowane modelowanie bryłowo – powierzchniowe.

Dzięki zaawansowanym algorytmom możliwe jest tworzenie elementów blaszanych giętych z uwzględnieniem własności materiałowych.

Analiza kinematyki i dynamiki. Generowanie wykresów dowolnychparametrów mechanizmu.

 

Analiza wytrzymałościowa MES pomaga zweryfikować poprawność projektu pod kątem wytrzymałościowym.

 

System również posiada obsługę zaawansowanej technologii „free shape”, pozwalającej na modyfikowanie i nadawanie parametryczności do zaimportowanej geometrii.

Możliwe jest budowanie bardzo dużych złożeń, np. całych linii produkcyjnych dzięki optymalizacji i wysokiej wydajności. Budowa konstrukcji ramowych, tworzenie połączeń rozłącznych (śruby itp.) i nie rozłącznych (spoiny, nity).

W oparciu o wcześniej wykonany model części, złożenia można wykonać dokumentację płaską ,rozstrzelenie (dotyczy złożeń), wykaz części lub podzespołów w formie tabeli wraz z odnośnikami wskazującymi odpowiednie pozycje.

 

W systemie mamy do dyspozycji również normalia zgodne z takimi standardami jak ISO, DIN itp. Biblioteka aktualizuje się automatycznie za pośrednictwem połączenia internetowego. Istnieje również możliwość tworzenia własnych bibliotek elementów. Co ciekawe TopSolid7 posiada system łatwego z zarazem rozbudowanego kreatora normalii połączonych z operacjami technologicznymi, dla przykładu śruba łącząca dwa elementy w jednym wykonuje otwór przelotowy w drugim nagwintowany o skoku równym skokowi wstawianej śruby.

Oprogramowanie również wspomaga tworzenie systemów orurowań oraz okablowań. 

TopSolid jest wyposażony w profesjonalny silnik do wykonywania fotorealistycznych renderingów.

 

W module CAM tworzymy technologię dla zaprojektowanych lub zaimportowanych detali. Obsługiwane są od 2 do 5 osi. Sterowanie wieloosiowych tokarek z przechwytami. TopSolid 7 posiada bazę Postprocesorów dla popularnych modeli maszyn CNC.

W programie znajdują się również modele maszyn wraz z ich kinematyką pozwalająca w późniejszym czasie weryfikację  programów pod kątem ewentualnych kolizji w przestrzeni roboczej jaka mogła by wystąpić. Oddano do dyspozycji bazę narzędziowa z możliwością rozbudowy po własne narzędzia.

Podczas wstawiania elementu do modułu CAM określa się przygotówkę  (pozycja wyjściowa), która to następnie jest aktualizowana po każdej operacji. Daje nam to szybki pogląd na to co zostało już wykonane. Do każdej operacji jest wyświetlona ścieżka narzędzia. Jako informację otrzymujemy sumaryczny czas ruchów szybkich i roboczych, jak  i czasy dla pojedynczych operacji. Mamy również podgląd do kodu NC już na etapie generowania ścieżki narzędzia.

Dzięki innowacyjnemu interfejsowi możemy za pomocą prostych funkcji ctr+c i ctr+v kopiować i wklejać ścieżki operacji lub przenosić je z użyciem samej myszki w inne miejsca. Szybki dostęp do funkcji zapewnia menu dostępne spod prawego klawisza myszy, dopasowujące się każdorazowo do wskazanego wcześniej obiektu. 

Lista firm, która zaufała marce Missler i pracuje na TopSolid: Airbus, Aircele, Panasonic, Legrand,  Marbach, Aleit, Alesa, Frebo, Inoforges i wiele innych.

Komentarzy: Skomentuj pierwszy
KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło:
 
REKLAMA
Case Study Użytkowników MIDAS MeshFree
Praca dla inżynierów na 3DCAD.pl