BlACK FRIDAY

Simcenter Amesim - nowa nazwa programu do symulacji z rodziny 1D

27.02.2018 Skomentuj pierwszy

Firma Siemens PLM wprowadza na rynek nową wersję oprogramowania znanego dotychczas jako LMS Imagine.Lab Amesim, które znacznie zwiększa wydajność, ułatwiając użytkownikowi symulacje i analizy systemów mechatronicznych poprzez ich integrację w ramach procesu projektowania.

Simcenter Amesim to zintegrowana, skalowalna platforma do symulacji systemów mechatronicznych, która umożliwia użytkownikom wirtualną ocenę i optymalizację produktu na każdym etapie jego procesu projektowania, co przekłada się na oszczędność czasu i pieniędzy związaną ze zmniejszeniem do minimum ilości wyprodukowanych, rzeczywistych prototypów danego komponentu lub całego urządzenia, maszyny roboczej czy pojazdu. Oprogramowanie umożliwia również przetestowanie w bardzo krótkim czasie różnych wariantów analizowanej konstrukcji.

Simcenter Amesim

Idea modelowania obiektowego umożliwia stworzenie modelu symulacyjnego bez konieczności posiadania geometrii 3D CAD analizowanej konstrukcji. Projektowanie w Simcenter Amesim odbywa się na zasadzie złożenia systemu z komponentów (ikon/bloczków) dostępnych w bibliotekach. Każdy taki komponent zawiera model matematyczny opisujący rzeczywiste procesy w nim zachodzące. Po złożeniu całego schematu i kompilacji otrzymujemy układ równań opisujący procesy zachodzące w rzeczywistym urządzeniu.

Simcenter Amesim

Simcenter Amesim posiada ponad 4500 gotowych komponentów z różnych dziedzin inżynierskich poukładanych w 45 tematycznych bibliotekach. Dzięki temu oprogramowanie umożliwia nie tylko szczegółowe analizy jednej dziedziny (np. hydrauliki), ale również szeroko pojęte analizy wielodziedzinowe (np. kompleksową analizę konstrukcji pod kątem termiki, hydrauliki, elektryki i mechaniki jednocześnie). Gotowe biblioteki w połączeniu z rozwiązaniami i aplikacjami zorientowanymi pod kątem danej branży przemysłowej umożliwiają inżynierom szybkie tworzenie modeli i dokładną ich analizę.

Simcenter Amesim

Simcenter Amesim wspiera interfejs FMI i Modelica, może być połączony z wiodącymi systemami typu CAE i CAD oraz oprogramowaniem przeznaczonym do sterowania, a także rozwiązaniem Teamcenter. Powyższa elastyczność pozwala na łatwą integrację z różnymi procesami zachodzącymi w przedsiębiorstwie oraz ułatwia współpracę różnych działów firmy w obrębie danego projektu. Oprogramowanie zawiera stabilny i dokładny algorytm obliczeniowy umożliwiający analizy w dziedzinie czasu (stany ustalone i nieustalone) oraz w dziedzinie częstotliwości, a także optymalizację i wybór najlepszych parametrów dla projektowanej konstrukcji.

Simcenter Amesim

Oprogramowanie znajduje zastosowanie między innymi w analizach związanych z:

  • mechaniką,
  • hydrauliką,
  • pneumatyką,
  • przepływami i przemianami fazowymi,
  • elektryką i elektromechaniką,
  • termiką i systemami klimatyzacji,
  • przekazaniem napędu,
  • silnikami spalinowymi i elektrycznymi,
  • magazynowaniem i zarządzaniem energią.

Jest powszechnie używane w różnych gałęziach przemysłu, takich jak przemysł maszynowy, ciężki, górniczy, motoryzacyjny, lotniczy, morski czy przemysł typu „off-road”.

Simcenter Amesim

Niedawno pojawiła się nowa wersja oprogramowania Simcenter Amesim 16, która posiada zupełnie nowy, ulepszony interfejs graficzny oraz wiele usprawnień technicznych, co czyni oprogramowanie bardzo przydatnym, a zarazem łatwym w obsłudze inżynierskim narzędziem symulacyjnym.

W razie jakichkolwiek pytań związanych z oprogramowaniem Simcenter AMESim zapraszamy do kontaktu z firmą GM System, platynowym partnerem firmy Siemens PLM.

Opracował Łukasz Piasecki

KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło: