NX CAD Ćwiczenia
Plastpol 2018
Podręcznik SOLIDWORKS 2018 Nowości w programie, porady praktyczne oraz ćwiczenia
Innoform 2018
SOLIDWORKS Simulation

Zintegrowane systemy projektowe

07.10.2016 Skomentuj pierwszy

Jednak należy również zoptymalizować te mniej zajmujące, ale nadal ważne aspekty projektowania elektromechanicznego, jak np. tworzenie planów gięcia blach dla osłon wokół przewodów elektrycznych i płyt drukowanych lub obliczanie tolerancji dla części formujących. Narzędzia wspierające mniej wykwalifikowanych inżynierów w pracy nad tymi projektami pomagają otworzyć drzwi do kariery dla większej liczby osób oraz zwalniają inżynierów głównych z obowiązków kontroli czyjejś pracy na rzecz bardziej rozwojowych działań.

Drukowanie 3D jest również coraz częściej wykorzystywane w warunkach domowych, a nie jedynie w wyspecjalizowanych biurach. Należy szukać systemu, który umożliwia inżynierom korzystanie z drukarek 3D do projektowania i prototypowania bez konieczności posiadania fachowej wiedzy w dziedzinie zarządzania drukarkami 3D. W ten sposób nie tylko zwiększamy wydajność siły roboczej w zadaniach, które już wykonują. Możemy również ułatwić i usprawnić tradycyjne, czasochłonne i żmudne procesy projektowania, które i tak nie sprawiają, że produkt wyróżnia się na rynku, chyba że będą wadliwe, korzystając ze środków, które do tej pory były przeznaczone na takie właśnie działania i zainwestować je w obszary, które pozwalają wyróżnić produkt na tle konkurencji.

 

Projekty produktów konsumenckich stają się coraz bardziej zaawansowane z punktu widzenia elektromechaniki. Solid Edge umożliwia automatyczne wytwarzanie schematów, projektów okablowania, list cięć oraz precyzyjne zestawienie materiałów dla danego produktu. Automatyczny przepływ danej informacji za pośrednictwem procesu projektowania oznacza wykorzystanie oryginalnych informacji projektowych do produkcji dokładnej dokumentacji i instrukcji przy niższych kosztach oraz z większą ilością informacji.

Może to być wzornictwo przemysłowe. Niektórzy najlepiej prosperujący producenci artykułów gospodarstwa domowego przenoszą swoją produkcję na bardziej zaawansowane produkty premium, które przyciągają klientów pragnących zmian (produkty te często mają wyższe marże, a także wyższe ceny). Produkty premium potrzebują najwyższej jakości wzornictwa przemysłowego, a jeśli płaci się za projekty od projektantów przemysłowych najwyższych lotów, to potrzebny jest system, który pozwala czerpać z projektów możliwie najwięcej korzyści – poprzez pobranie oryginalnych szkiców 2D do systemu projektowania i dokładne ich przekonwertowanie na 3D z pełnym przekonaniem, że produkt końcowy spełni wszystkie oczekiwania.

Postępując w taki sposób, zyskujemy dodatkowy atut; wirtualne prototypy, które można wykorzystać do oceny i wprowadzenia na rynek swojego przyszłego produktu na długo przed zakończeniem prac. Fotorealistyczny model 3D produktu, który można animować i pokazać w akcji, nawet na urządzeniach mobilnych, takich jak tablety i smartfony, jest doskonałym narzędziem, które można wykorzystać w celu uzyskania informacji zwrotnych od klientów i przygotowania promocji handlowych przed zainwestowaniem pieniędzy w produkcję.

Projektanci przemysłowi mogą nie brać pod uwagę możliwości produkcyjnych, jednak aby podczas budowania swojego projektu uzyskać zamierzony rezultat, należy myśleć o wszystkich aspektach: od ciągłości krzywych pomiędzy różnymi materiałami, przez linie pozostawiane po formowaniu wtryskowym, aż po elementy kinematyczne i końcowe, aby upewnić się, że materiały i konstrukcja gwarantują żądaną wydajność. Jest to system, który pozwala przejść od koncepcji i projektowania szkicu do modelu 3D, od projektowania do produkcji i zarządzania projektami po dostarczeniu ich na rynek, który robi użytek z tego, czego nauczyliśmy się w innych zespołach i na innych produktach, co oznacza szybsze wejście na rynek, możliwość zmniejszenia kosztów oraz poprawne wykonanie projektu za pierwszym razem.

Więcej informacji na temat systemów Siemens PLM pod adresem www.siemens.com/plm.

 

1 2
KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło:
 
Pobierz infografikę wyzwania projektowe w CAD