Nowości w Autodesk Inventor 2016

16.04.2015 Skomentuj pierwszy

Autodesk Inventor 2016 przełamuje granice typowo związane z modelowaniem 3D, zapewniając niedocenione do tej pory połączenie miedzy działami w firmie odpowiedzialnymi za konstrukcję, dane projektowe, procesy produkcyjne. Dzięki czemu każdy z pracowników z przydzielonymi zadaniami czynnie uczestniczy w procesie projektowania.

Począwszy od zapewnienia bezproblemowego parametrycznego modelowania poprzez bezpośrednią edycję szkiców, oraz asocjacyjne łączenie danych w Autodesk Inventor z plikami w innych formatach niż CAD, kończąc na idealnej integracji danych elektrycznych oraz mechanicznych w jednym projekcie. Autodesk Inventor 2016 daje możliwość uczestniczenia w procesie projektowania jeszcze sprawniej, jak nigdy dotąd.

Jeszcze bardziej efektywna praca w środowisku Multi-CAD

Autodesk Inventor 2016

Nowa technologia importowania plików z innych systemów CAD

  • Asocjatywny import danych 3D z plików CATIA, SolidWorks, NX, Pro-E/CREO, oraz Alias pozwala na utrzymanie bieżącej zależności pomiędzy wykonywanym projektem w Autodesk Inventor, a plikiem macierzystym pochodzącym z innego systemu CAD. Wszystkie zmiany wykonane w pliku macierzystym w innym systemie CAD są od razu widoczne jako aktualizacje w zaimportowanej geometrii do Autodesk Inventor.

  • Selektywny import danych pozwala na wczytanie tylko geometrii, która jest dla danego projektu istotna, przyspieszając tym samym proces importu danych. Po wybraniu zakładki importowania danych z innych systemów CAD, można określić które dane mają zostać pominięte podczas importowania z CATIA, Solidworks, Pro-E/CREO, NX, ALIAS, STEP, IGES lub Rhino.

  • Wykorzystanie procesorów wielordzeniowych przy imporcie plików Cad z innych systemów – pozwala to programowi Autodesk Inventor na bardziej efektywne wykorzystanie sprzętu komputerowego. W rezultacie otrzymujemy większa wydajność podczas pracy z plikami pochodzącymi z obcych systemów CAD.

  • Opcje importowania z CATIA, SolidWorks, Pro-E/CREO, NX, Alias, STEP, IGES, Rhino, SAT, oraz plików Parasolid, zostały usprawnione i ulepszone celem zapewnienia poprawnego wyboru odpowiednich pozycji do importu.

Asocjatywność DWG

  • Szybkie wstawianie pliku AutoCAD DWG do środowiska części Autodesk Inventor za pomocą polecenia IMPORTUJ

  • Można dodawać wiązania w zespole do wczytanej geometrii DWG

  • Rzutowanie geometrii z pliku DWG pozwala na tworzenie szkiców i budowanie modeli 3D

  • Modele 3D w Autodesk Inventor bazujące na szkicach DWG podlegają aktualizacji po ich zmienia 2D w Autodesk AutoCAD.

Interoperacyjność (współdziałanie) AutoCAD Electrical oraz Autodesk Inventor

  • Nowe funkcje łącznia projektów pomiędzy Inventor, a AutoCAD Electrical zapewnia płynną wymianę danych i aktualizację 2D oraz 3D.

  • Już w trakcie tworzenia powiązania pomiędzy AutoCAD Electrical, a zespołem w Autodesk Inventor (niedostępne w Autodesk Inventor LT), pliki projektowe automatycznie stają się asocjacyjne: zmiany danych projektowych w jednym programie są aktualizowane w drugim poprzez Synchronizację.

  • Polecenie „Zobacz Lokalizację” – w nowej zakładce elektromechanicznej na złożeniu wyświetla urządzenia, oraz przewody znajdujące się w obu projektach: w rysunku AutoCAD Electrical oraz na złożeniu Autodesk Inventor.
1 2 3
KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło: