Poznaj SolidWorks Routing w praktyce - cz. 2

05.05.2014 Skomentuj pierwszy

 

W kolejnej karcie Odniesienie wiązania możemy opcjonalnie wskazać powierzchnię czołową, oraz walcową na modelu, względem których element będzie się bazował w czasie wstawiania do złożenia instalacji rurowej. Klikamy Dodaj i wskazujemy, w naszym przypadku, następujące ściany (Rys.15). 

Rys.15

Po zaakceptowaniu wybranych ścian, pojawi się dodatkowy przyciski Dodaj (Rys.16).


Rys.16

W naszym przypadku definiowanie kolejnych elementów odniesień jest zbędne, więc przechodzimy do kolejnej zakładki Kontrola prawidłowości części. Zostaną w niej wyświetlone wszelkie informacje o elementach, które pominęliśmy w poprzednich zakładkach, a są niezbędne do poprawnego zaimportowania elementu do bibliotek. W przypadku, gdy wszystko zostało poprawnie wskazane, pojawi się informacja, że w naszym modelu nie ma brakujących elementów (Rys.17). 

Rys.17

Po kliknięciu przycisku Dalej zostaniemy przeniesieni do zakładki Atrybuty komponentu, z pominięciem karty Weryfikacji Tabeli Konfiguracji. W aktywnej zakładce możemy określić dodatkowe właściwości komponentu, np. materiał (Rys.18). 

Rys.18

Ze względu na to, iż model zawiera więcej niż jedną konfigurację, klikając na klawisz Dalej pojawi siękomunikat z pytaniem czy chcemy utworzyć tabelę konfiguracji (Rys.19).  

Rys.19

Po kliknięciu przycisku Tak, w opcjach tworzenia tabeli konfiguracji zostało wybrane Auto-utworzenie tabeli. Po zaakceptowaniu, przechodzimy do ostatniej zakładki Zapisz komponent w bibliotece, gdzie określamy nazwę i lokalizacje komponentu. Domyślnie nazwa jest taka sama, jak naszego modelu, a domyślna lokalizacja, to lokalizacja całej biblioteki dodatku routing (Rys.20). 

Rys.20

Po zaakceptowaniu pojawi się okno z pytaniem czy chcemy zapisać nasz komponent, a następnie czy chcemy dodać go do bazy danych Instalacji z rur grubościennych i Instalacji z rur cienkościennych. W obu przypadkach zatwierdzamy i wyłączamy kreatora komponentów, jeśli nie chcemy tworzyć nowych elementów biblioteki.

W ten sposób stworzony element znajduje się w naszych bibliotekach, gotowy do użycia w złożeniu.

1 2 3
KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło: