Projektowanie i wizualizacja nagrobków w T-Flex CAD (Video)

30.10.2012 Skomentuj pierwszy

 

Użytkownik na bazie dostarczonych wzorcowych przykładów komponentów może sam zaprojektować i dodać do prototypu nowe elementy biblioteczne. Możliwe jest również zlecenie naszej firmie wykonania wskazanych przez klienta wzorów komponentów, dodatków czy materiałów.

Okno dialogowe konfiguracji
Przykładowe okno dialogowe konfiguracji nagrobka (widok na kartę Podglądu głównego).

Otwartość edycji prototypu, własna rozbudowa biblioteki elementów, łatwa konfiguracja i możliwość wprowadzania zmian zarówno w plikach źródłowych jak i końcowych, dokumentacja, wycena oraz generowany automatycznie na podstawie uzupełnionych wcześniej informacji spis elementów - powoduje wzrost wydajności i konkurencyjności firmy co wymiernie przekłada się na jaj wynik finansowy.

Zawartość każdej zakładki z elementami składowymi może być edytowana i dowolnie rozbudowywana - elementy mogą być rozmieszczane na dowolnej ilości zakładek w przypadku, gdyby nie mieściły się na pojedynczej karcie.

Karta z wyborem leżaków/posadzek
Karta z wyborem przykładowych leżaków/podstaw.

 

 Kolejne zakładki okna dialogowego (kliknij, aby powiększyć).
Kolejne zakładki okna dialogowego z zestawieniem zawartości (kliknij, aby powiększyć).

Biblioteka materiałów może być rozbudowywana w miarę pojawiania się nowych grup czy rodzajów kamienia. Materiał może być zmieniony od razu we wszystkich elementach składowych. Elementy z materiałów połączonych można konfigurować niezależnie. Dodatkowo jest możliwość ręcznej zmiany materiału wybranej części.

 
Przykładowe dodatki z różnego materiału (kliknij, aby powiększyć).

 

Bazowa biblioteka materiałów
Przykładowa biblioteka materiałów

W razie potrzeby możemy zagospodarować również otoczenie wokół nagrobka - dodając np. kostkę brukową, ławki itp.

Otoczenie nagrobka 
Możliwość dodania i zmiany otoczenia nagrobka.

Elementy standardowe są dokumentowane, opisywane i wymiarowane na oddzielnych stronach dokumentacyjnych. Wszystkie strony są gotowe do wydruku po każdorazowej aktualizacji.

Przykładowa dokumentacja
Przykładowe strony dokumentacyjne elementów standardowych nagrobka


Z poziomu okna dialogowego mamy również możliwość wygenerowania różnego rodzaju czcionek. 

Aby ułatwić zliczenie elementów składowych nagrobka z podziałem na elementy standardowe i dodatki - generowany jest spis elementów, który w końcowej formie może zawierać również wycenę, koszty materiału i obróbki, pole powierzchni czy objętość poszczególnych elementów.

Zestawienie komponentów
Przykładowe zestawienie materiałowe ze spisem użytych elementów

 Animacja nagrobka

Opcjonalnie prototyp może zawierać funkcjonalność umożliwiającą dokonanie ręcznego rozkładu elementów do wycięcia - daje to możliwość zaplanowania optymalnego cięcia z pominięciem wad lub ubytków materiału z jak najmniejszą ilością odpadów.

 
Rozkład elementów nagrobka na przykładowej płycie bazowej (czerwone miejsca wskazują wady materiału).

Zdjęcie gotowego nagrobka lub wybranego dodatku renderowane są bezpośrednio z prototypu, dzięki temu klient biorący udział w konfiguracji elementów składowych nagrobka i wyborze materiału może zobaczyć fotorealistyczny efekt końcowy. Wyrenderowane obrazy mogą być również doskonałym źródłem promocji na potrzeby materiałów marketingowych lub umieszczenia na stronach www.

Wizualizacja nagrobka 

Prototyp projektowania i wizualizacji nagrobków nie stanowi gotowego i finalnego dodatku głównie z uwagi na ograniczoną zawartość komponentów bibliotecznych – prototyp jest odpowiednio skonfigurowaną bazą do własnej rozbudowy przez klienta. Firma NewTech Solutions Sp. z o.o. oferuje możliwość usługowego wykonania biblioteki elementów na podstawie katalogu klienta.

Opis dodatku oraz przedstawione możliwości programu w zakresie projektowania i wizualizacji nagrobków stanowią jedynie ogólne informacje o produkcie.

T-Flex CAD jest w pełni parametrycznym oprogramowaniem do projektowania z szerokim zakresem zastosowania dla większości branż produkcyjnych i projektowych.  

1 2
KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło: