SWECO wybiera Autodesk

02.08.2012 Skomentuj pierwszy

Autodesk poinformował o zawarciu umowy ze Sweco, międzynarodową grupą doradczą w zakresie inżynierii, technologii środowiskowej i architektury, w ramach której Autodesk będzie dostarczać oprogramowanie i świadczyć usługi doradcze umożliwiając tworzenie i zarządzanie projektami budowlanymi i infrastrukturalnymi szybciej, ekonomiczniej i z mniejszym wpływem na środowisko naturalne.

Przedmiotem trzyletniej umowy o wartości kilku milionów euro są licencje (global network user license) na 29 różnych produktów Autodesk, usługi doradcze (Autodesk Consulting) oraz obsługa techniczna i szkolenia. Umowa obejmuje także wdrożenie modelowania informacji o budynku (BIM), wykorzystującego inteligentny model danych, zapewniający architektom, inżynierom i konstruktorom większą elastyczność projektowania dzięki w pełni zintegrowanemu przepływowi danych. Projektowanie w oparciu o BIM, zapewnia mniejsze straty, bardziej innowacyjne strategie projektowania i większą opłacalność.

„Wybraliśmy Autodesk ze względu na szeroki zakres rozwiązań i usług, które umożliwią naszym architektom, inżynieriom i ekspertom tworzenie zrównoważonych projektów”, mówi Baad-Einar Moe, kierownik ds. inżynierii rozwiązań IT w Sweco. „BIM to przyszłość naszej branży, a dostęp do wiedzy i wsparcie zespołu doradczego Autodesk pozwoli nam wyprzedzić konkurencję i zapewni innowacyjne rozwiązania, których nasi klienci oczekują i na które zasługują.”

Sweco z siedzibą w Sztokholmie jest jedną z największych grup inżynieryjno-architektonicznych w Europie, wykonującą na bieżąco projekty w ponad 80 krajach na całym świecie. Jest obecny także w Polsce. Sweco Polska składa się z trzech firm projektowych - Sweco Infraprojekt, Sweco Hydroprojekt Kraków i Sweco Architekci.

Grupa Sweco wykorzystała koncepcję BIM zarówno do projektowania budynków, jak i architektury krajobrazu. Przykładem tego może być Visjon Sandsli, nowy biurowiec o powierzchni 31 000 m2 z parkingiem piętrowym o powierzchni 12 000 m2, który został zbudowany w Bergen-Sandsli dla Statoil ASA. Firma Sweco pełniła funkcję doradcy i opiekuna we wszystkich aspektach projektu, takich jak architektura, instalacje elektryczne i wodno-kanalizacyjne, geologia, bezpieczeństwo pożarowe, akustyka, infrastruktura i ukształtowanie krajobrazu. Modelowanie informacji o budynku było wykorzystywane na każdym etapie powstawanie projektu, począwszy od planowania i projektowania, a skończywszy na obsłudze technicznej.

„Sweco jest prekursorem zrównoważonego projektowania oraz najlepszym przykładem tego, w jaki sposób BIM może przekształcić proces budowy dużej firmy posiadającej zespoły robocze na całym świecie”, mówi Pete Baxter, wiceprezes ds. sprzedaży AEC EMEA Autodesk. „Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszej ścisłej współpracy ze Sweco”.

KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło: