Pracownia rapid prototyping w biurowcu Letia Business Center
Infrastruktura biurowa na miarę XXI wieku już niebawem będzie służyć przedsiębiorcom w Legnicy. Dzięki zaangażowaniu spółki KGHM Letia oraz wsparciu finansowemu z Unii Europejskiej i budżetu państwa żwawo pnie się w górę Letia Business Center.
Szklana kopuła
Na placu budowy trwają prace nad górującą nad całym obiektem szklana kopułą, która ma stać się wizytówką KGHM LETIA. To jedyna tego typu konstrukcją w Polsce. Jej wysokość wynosi 19 m, a powierzchnia całkowita to 800 mkw. Konstrukcja kopuły wsparta jest na 4 żelbetowych słupach, które stoją na szesnastu palach wpuszczonych w grunt na głębokość 11 m. Do jej wykonania użytych zostanie 70 ton stali. Na uwagę zasługują również szyby, które są nieregularnych kształtów i prawie każda z nich jest inna.
Inwestor ma nadzieję stworzyć w tym miejscu tętniące życiem centrum biurowo- konferencyjno–wystawiennicze. Planuje wykorzystać obiekt w każdym calu, prestiżowa powierzchnia biurowa to tylko jeden z elementów budynku. Pod szklaną kopułą, znajdzie się przestrzeń wystawiennicza o powierzchni ponad 470 mkw, która ma zostać zagospodarowana na wiele różnych sposobów.
Wsparcie przedsiębiorczości
Atutem będą dodatkowe funkcje kompleksu w postaci pokoju przedsiębiorczości, pracowni komputerowej, innowacyjnej pracowni rapid prototyping, sal konferencyjnych, powierzchni wystawienniczej, restauracji i pokoi gościnnych.
Specjalnie dla młodych rozwijających się przedsiębiorców KGHM Letia przygotowała ofertę w "pokoju przedsiębiorczości", gdzie możliwe będzie wynajęcie po preferencyjnych cenach stanowiska pracy. W LBC znajdzie się również pracownia komputerowa mieszcząca do 25 użytkowników, w której skorzystać będzie można ze sprzętu komputerowego podłączonego do Internetu.
Rapid prototyping
Z myślą o innowacyjnych przedsiębiorcach, pracowniach konstruktorskich, potrzebach grupy kapitałowej KGHM Polska Miedź S.A., zainteresowanych najnowszymi technologiami utworzona zostanie w LBC pracownia szybkiego drukowania zwana inaczej rapid prototyping czy stereolitografią. Technologia drukowania trójwymiarowego polega na fizycznym drukowaniu zaprojektowanych modeli i produktów.
- Dzięki czemu wizja danego przedmiotu zmienia się w prototyp realnego produktu. Wyżej wymieniona technologia jest doskonałym rozwiązaniem ograniczenia kosztów projektowania i wdrażania nowych wyrobów - dodaje Lidia Ciesielska, prezes zarządu.
Obiekt Konferencyjny
- Naszą ambicją jest aby w najbliższych latach, LBC stało się ważnym miejscem na mapie obiektów konferencyjnych w Polsce – mówi Piotr Urbaniak. - Rozpoczęliśmy nawiązywanie kontaktów z firmami szkoleniowymi, organizatorami konferencji i seminariów z całej Polski.
Pierwsza konferencja w Letia Business Center odbędzie się już za kilkanaście miesięcy w nowoczesnych salach konferencyjnych. W naszych zamierzeniach znajduje się organizacja wielu eventów biznesowych oraz kulturalnych, którymi chcemy zainteresować nie tylko lokalną społeczność. Ważnym elementem funkcjonowania obiektu będzie organizacja wydarzeń okolicznościowych przez naszych akcjonariuszy tj. KGHM Polska Miedź, Urząd Marszałkowski, Politechnika Wrocławska – dodaje Piotr Urbaniak.
Restauracja
W kompleksie znajdzie się restauracja obsługująca zarówno firmy ulokowane w LBC jak i zapewniająca catering uczestnikom organizowanych tam wydarzeń. Restauracja stylem oraz sposobem działania będzie dopasowana do wysokiego standardu jaki panować będzie w Letia Business Center.