Wypróbuj Solid Edge za darmo
Additive Manufacturing Meeting 2017
Targi 3D SOLUTIONS – poznański know-how o branży druku 3D
SOLIDWORKS WORLD 2017 #SWW17
Podwodne roboty zaprojektowane w SOLIDWORKS

Innowacyjna w skali świata drukarka 3D z Rzeszowa

24.05.2016 Skomentuj pierwszy

Celem przedsięwzięcia realizowanego przez Verashape jest doskonalenie technologii druku metodą osadzania stopionego materiału (FDM, ang. fused deposition modelling). Linię produkcyjną zlokalizowano na terenie Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego Aeropolis.

Realizacja tak innowacyjnego projektu przez naszą firmę nie jest dziełem przypadku. To raczej kontynuacja prac rozwojowych nad linią drukarek VSHAPER oraz chęć praktycznego wykorzystania wiedzy i doświadczeń naszych konstruktorów – podkreśla Tomasz Szymański, założyciel i prezes firmy Verashape.

Od pomysłu do patentu

Produkowane w Rzeszowie drukarki VSHAPER, znajdujące zastosowanie zarówno w odlewnictwie, motoryzacji, lotnictwie jak i w edukacji, już cieszą się uznaniem klientów w Polsce, Niemczech i USA. Szczególnie ceniona okazuje się być jakość wykonywanych wydruków i solidne wsparcie producenta, świadczone od momentu uruchomienia drukarki w warunkach przemysłowych. Klienci wykorzystują urządzenia przede wszystkim w procesie prototypowania i produkcji małoseryjnej.

Dzisiaj coraz częściej sukcesy rynkowe odnoszą te przedsiębiorstwa, które sprawnie wprowadzają na rynek nowe produkty. Drukarki VSHAPER pozwalają na szybkie przejście od projektu, poprzez prototypowanie, do gotowego wyrobu – dodaje Marcin Szymański, Product Manager.

Drukarki rzeszowskiego producenta charakteryzują się ponadto opatentowanymi rozwiązaniami technologicznymi, wśród których na szczególną uwagę zasługuje dwugłowicowy ekstruder VPREC-DOUBLE, pozwalający na wydruk wykorzystujący dwa materiały w jednym procesie. To innowacyjne rozwiązanie technologiczne umożliwia sprawne tworzenie dwukolorowych elementów i wyjątkowo skomplikowanych prototypów.

Czarny Koń Stolicy Innowacji

Realizacja projektu daje nam ogromne możliwości podjęcia współpracy z ekspertami z całego świata. Coraz większe grono użytkowników naszych drukarek deklaruje również chęć zaangażowania w proces rozwoju VSHAPER. Takie podejście niezwykle nas cieszy i motywuje cały zespół – mówi prezes Szymański.

Firma pracuje obecnie nad rozwojem sieci sprzedaży drukarek 3D, prowadząc rozmowy z potencjalnymi resellerami zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami. W najbliższym czasie przedstawiciele Verashape będą m.in. uczestniczyć w konferencjach partnerów biznesowych w Monachium i Mediolanie, co stanowi doskonałą okazję do kontynuowania negocjacji. Sposobnością do prowadzenia rozmów o współpracy oraz obejrzenia drukarek VSHAPER, są również targi branżowe, takie jak PLASTPOL i STOM-BLECH w Kielcach oraz MACH-TOOL w Poznaniu, w których corocznie biorą udział przedstawiciele Verashape.

Dynamiczny, wspierany funduszami Unii Europejskiej, rozwój firmy Verashape i oferowanych przez nią drukarek 3D jest przykładem tego, że idea Podkarpackiej Doliny Krzemowej zaczyna się materializować i doskonale wpisuje się w strategię rozwoju miasta Rzeszowa – podsumowuje Tadeusz Ferenc, Prezydent Miasta Rzeszowa.

Trwające od kilku miesięcy intensywne prace nad rozwojem drukarek 3D VSHAPER są możliwe dzięki wsparciu finansowemu, udzielonemu w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020. Projekt „Innowacyjna w skali świata drukarka przyrostowa” o wartości blisko 12 mln zł, realizowany przez rzeszowskiego producenta, dofinansowano kwotą 8,6 mln zł.

KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło: