CC OPEN DAYS 2024

Druku 3D z Metali - nowe urządzenia

24.07.2023 Skomentuj pierwszy

SLM Solutions kontynuuje rozszerzanie granic technologii druku 3D z metali. Firma wprowadziła do swojej oferty NXG XII 600 i NXG XII 600E: przełomowe rozwiązania SLM Solutions

NXG XII 600, innowacyjny system druku 3D, zyskał na rynku uznanie dzięki swojej wyjątkowej zdolności do przyspieszenia procesu druku. Urządzenie wyposażone jest w 12 laserów o mocy 1 kW każdy, co pozwoliło na zwiększenie szybkości druku nawet 20-krotnie w porównaniu do systemów jednolaserowych, a 5-krotnie szybciej w porównaniu do systemów czterolaserowych. Taka wydajność uczyniła go kluczowym rozwiązaniem dla sektorów takich jak motoryzacja, przemysł lotniczy czy energetyka, które wymagają produkcji seryjnej na dużą skalę.

Nowy system - NXG XII 600E, to kolejny krok SLM Solutions w kierunku spełnienia rosnących potrzeb rynku. Został on stworzony w wyniku kontraktu o wartości 5,2 miliona USD z US Air Force Research Laboratory. Ten zaawansowany system druku 3D posiada tę samą "błyskawiczną" prędkość i wydajność, co NXG XII 600, ale jest ulepszony o rozszerzoną osią Z do 1,5 metra. Pozwoliło to na zaspokojenie rosnącego zapotrzebowania na produkcję większych części, zwłaszcza dla kluczowych zastosowań obronnych.

NXG XII 600E posiada unikalne cechy, takie jak układ z zewnętrznym chłodzeniem, który maksymalizuje czas pracy maszyny, a także zdolność do minimalizacji czasu pomiędzy zakończeniem jednego zadania druku a rozpoczęciem kolejnego. Ten czas został skrócony do godziny, co stanowi ogromną poprawę w porównaniu do kilku dni, które są normą w technologii konkurencyjnej. Dodatkowo, dzięki SLM Open Architecture, system daje użytkownikom maksymalną elastyczność do dostosowywania parametrów procesu druku, co pozwala na optymalizację jakości produkowanych elementów.

SLM Solutions potwierdza, że pierwsza jednostka NXG XII 600E zostanie dostarczona do Concurrent Technologies Corporation w 2023 roku. Ponadto, istniejący klienci, którzy już zainstalowali lub zamówili NXG XII 600, mają możliwość uaktualnienia swojego systemu, aby skorzystać z rozszerzonego obszaru roboczego oferowanego przez model NXG XII 600E.

Wydaje się, że rynek może oczekiwać, że SLM Solutions będzie nadal dostarczać rozwiązania, które przekraczają dotychczasowe standardy i firma będzie mocno rozwijała druk 3D z metalu i jego możliwości.

Więcej informacji o druku 3D z metalu >>

KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło:
 
CC OPEN DAYS 2024