TAGI : pracuj.pl ( 10 - 11)

Nie ma kto kierować

Opublikowany: 31.03.2011 Dodany przez: Redakcja
Informatycy i inżynierowie to specjalizacje wymieniane jednym tchem w kontekście najbardziej poszukiwanych pracowników.

Rynek pracy weryfikuje potrzeby młodych ludzi

Opublikowany: 29.06.2011 Dodany przez: Redakcja
Obecni studenci i absolwenci, czyli tzw. pokolenie Y, często opisywane jest jako pokolenie dla którego najważniejszy jest rozwój i samorealizacja, zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Jak jednak wynika z badania „Campus 2011”, zrealizowanego wśród tej grupy na zlecenie portalu Pracuj.pl, wielu z nich stawia obecnie na stabilność zatrudnienia.

Rynek pracy zmienia się co miesiąc - raport "Rynek pracy specjalistów w II kwartale 2009 r."

Opublikowany: 23.07.2009 Dodany przez: Redakcja
W II kwartale 2009 w portalu Pracuj.pl pracodawcy opublikowali 38261 ofert - o 3% więcej niż minionym kwartale. Kryzys najbardziej dotknął branżę edukacyjną i szkoleniową, która zamieściła o ¼ ogłoszeń mniej, o 37% wzrosło natomiast zapotrzebowanie branży prawniczej. Wzrosty odnotowały także finanse i bankowość - to wybrane wnioski płynące z raportu „Rynek pracy specjalistów w II kwartale 2009 roku", przygotowanego przez konsultantów portalu Pracuj.pl.

Rynek pracy rośnie, ale już nie tak szybko

Opublikowany: 21.07.2011 Dodany przez: Redakcja
Po dynamicznym przyroście ofert w I kwartale (wzrost o 22% w stosunku do IV kwartału 2010), w II kwartale dynamika przyrostu ofert pracy w serwisie Pracuj.pl była mniejsza i wyniosła 6,4%. Najwięcej ofert przybyło w branży telekomunikacja i nowe technologie oraz w branży finansowej.

Praca inna niż wszystkie

Opublikowany: 20.12.2010 Dodany przez: Redakcja
Ten rok był zdecydowanie lepszy na szukanie pracy niż poprzedni. Jak szacuje portal Pracuj.pl liczba ofert w tym serwisie wzrosła do tej pory o ponad 40%, w porównaniu do roku 2009. Choć większość propozycji dotyczyła typowych stanowisk dla specjalistów, to wśród ponad 220 tysięcy propozycji, znalazły się też mniej znane, jak: nocny audytor, sms copywriter, trener aplikacji mobilnych, tester deali czy tester destynacji.

Pracuj z uczuciem

Opublikowany: 14.02.2011 Dodany przez: Redakcja
Jak sprawdził serwis Pracuj.pl, 67% użytkowników serwisu, którzy wzięli udział w sondzie, przyznaje się do okazywania uczuć w pracy. Jednak, co ciekawe, tylko niespełna połowa uważa, że warto się nimi dzielić w miejscu zatrudnienia.

Tylu optymistów, ilu pesymistów

Opublikowany: 14.01.2011 Dodany przez: Redakcja
Analitycy rynku pracy zgodnie twierdzą, że ten rok będzie lepszy dla osób szukających zatrudnienia. Jak jednak wynika z badania „Kandydat 2010”, przeprowadzonego dla portalu Pracuj.pl przez firmę Nielsen Polska, sami pracownicy są podzieleni w ocenie swoich szans na znalezienie nowego zajęcia. Za to zdecydowania część z nas jest zadowolona z dotychczasowej pracy.

Chcemy wiedzieć ile nam zapłacą

Opublikowany: 13.05.2011 Dodany przez: Redakcja
Informacja o wynagrodzeniu w ofercie pracy jest jedną z tych, których najbardziej brakuje osobom szukającym zatrudnienia – przyznało tak 52% zapytanych przez serwis Pracuj.pl*. Taka wzmianka to jednak nadal rzadkość w ogłoszeniach zamieszczanych przez polskich pracodawców, występująca głównie w ofertach dla szczególnie poszukiwanych specjalistów. W I kwartale 2011 w serwisie Pracuj.pl niemal połowa wszystkich ofert z wynagrodzeniami skierowana była do specjalistów IT.

Kariera z innej bajki

Opublikowany: 09.09.2011 Dodany przez: Redakcja
„Będę takim specjalistą jakiego potrzebują obecnie pracodawcy" – takie motto już niedługo może przyświecać wszystkim osobom szukającym pracy.

W 2010 firmy częściej szukały pracowników

Opublikowany: 07.01.2011 Dodany przez: Redakcja
Rok 2010 przyniósł poprawę na rynku pracy. Jak wynika z raportu serwisu rekrutacyjnego Pracuj.pl – "Rynek Pracy Specjalistów w 2010 roku" – w ubiegłym roku pracodawcy opublikowali o blisko 50% ofert więcej niż w kryzysowym 2009 roku. W czołówce najbardziej poszukiwanych pracowników znaleźli się specjaliści IT, co może oznaczać, że firmy znów inwestują w rozwój, nie obawiając się pogorszenia sytuacji makroekonomicznej.
1  2    »