ZW3D - Skorzystaj z 30 procentowego rabatu

Autodesk Alias

Typ: CAD Inne
Producent: Autodesk
Wersja językowa: Polski Angielski Inne
Platforma OS: Windows

Oprogramowanie Autodesk Alias zwiększa możliwości procesów projektowania, dzięki narzędziom do zaawansowanego szkicowania, modelowania i wizualizacji, które pomagają zamienić pomysły w realne projekty w krótszym czasie.

Uwalnianie kreatywności
Za pomocą wszechstronnych narzędzi oprogramowanie Autodesk Alias Design można połączyć z fachowością i tworzyć inspirujące formy. Ukierunkowanie na niepowtarzalne, kreatywne wymagania procesu projektowania przemysłowego, oprogramowanie Autodesk Alias pozwala projektantom szybko zmieniać koncepcje i rozwijać inspirujące, ergonomiczne kształty, które spełniają wszystkie wymagania funkcjonalne.

Doskonalenie projektów
Na wybór produktów przez konsumentów wpływają zarówno styl, forma jak i funkcjonalność. Autodesk Alias pomaga w rzeźbieniu modeli 3D, stanowiących doskonałe połączenie estetyki i inżynierii. Zaawansowane narzędzia przetwarzania krzywych i bezpośredniego modelowania umieszczone w spójnym środowisku oprogramowania Autodesk Alias umożliwiają rzeźbienie modeli 3D, dopracowywanie szczegółów i tworzenie wysokiej jakości powierzchni przemysłowych szybko i z zachowaniem pełnej kontroli.

Przekazywanie wizji
Założenia projektowe produktów można jasno przekazywać członkom zespołu i klientom. Dzięki działającym w czasie rzeczywistym narzędziom do wizualizacji 3D i pewnej wymianie danych z inżynierskim oprogramowaniem CAD, Autodesk Alias ułatwia skuteczną współpracę zespołów projektowych i inżynierskich. Narzędzia do wizualizacji i wymiany danych w oprogramowaniu Autodesk Alias, pomagają zachować spójność projektu w całym procesie rozwoju produktu, co umożliwia szybkie podejmowanie decyzji o ewentualnych zmianach, a następnie błyskawicznie wprowadzić je w życie.

Specjalistyczne narzędzia projektowe
Oprogramowanie Autodesk Alias zawiera pełny zestaw narzędzi projektowania przemysłowego, odpowiadających wymaganiom w zakresie:
- rozpatrywania koncepcji
- modelowania projektu
- precyzyjnego tworzenia powierzchni
- inżynierii odwrotnej
- wizualizacji i przekazywania
- współpracy i interoperacyjności

Pełny zestaw narzędzi do szkicowania i ilustracji
Profesjonalne możliwości rysowania w oprogramowaniu Autodesk Alias obejmują narzędzia potrzebne do ilustrowania pomysłów, edytowania zdjęć i grafiki produkcyjnej, takie jak ołówki, markery, gumki, niestandardowe pędzle, edycję koloru czy wszechstronne narzędzia do kompozycji obrazu.

Intuicyjny interfejs malarski
Program Autodesk Alias umożliwia proste przejście z aplikacji 2D i rozpoczęcie łatwiejsze, bardziej intuicyjne malowanie. Autodesk Alias przyśpiesza pracę, dając natychmiastowy dostęp do często używanych pędzli za pośrednictwem dynamicznego interfejsu z „gorącymi punktami” bezpośrednio pod kursorem. Gorące punkty łączą w sobie typowe funkcje klawiszy, dzięki czemu z klawiatury można korzystać rzadziej, skupiając się bardziej na wykonywanym zadaniu…

Zintegrowane środowisko 2D/3D
Szkice można tworzyć w skali rzeczywistej, a w celu zapewnienia funkcjonalności projektu, można rysować na odpowiednich danych CAD. Mamy możliwość szybkiego przetworzenia kilku pomysłów ze szkiców w projekty 3D, bez spędzania wielu godzin nad dopracowaniem szczegółów modelu.

Edycja i modyfikacja obrazów
Za pomocą pełnego zestawu narzędzi do korygowania kolorów, można modyfikować kolory i rozpatrywać kolory alternatywnie. Oprogramowanie Autodesk Alias udostępnia narzędzia do deformacji i odkształcenia, umożliwiające zmianę proporcji lub charakteru obrazu oraz narzędzia modyfikacji, umożliwiające szybkie i łatwe nanoszenie delikatnych korekt bądź radykalnych zmian.

Autodesk SkechBook Designer
Oprogramowanie Autodesk SketchBook Designer to unikatowa, hybrydowa platforma malarsko-wektorowa, która pozwala projektantom szybko prezentować pomysły przez szkicowanie i malowanie, a następnie łatwo edytować pracę za pomocą precyzyjnych narzędzi wektorowych. Projektanci mogą łatwo eksportować dane krzywych z aplikacji SketchBook Designer do oprogramowania Autodesk Alias, które umożliwia przekształcenie szkiców koncepcyjnych w projekty produktów 3D.

 

Funkcje   Alias
Design
  Alias
Surface
  Alias Automotive
Tworzenie koncepcji
Pełny zestaw narzędzi do szkicowania i ilustracji  
Intuicyjny interfejs malarski  
Zintegrowane środowisko 2D/3D  
Autodesk SketchBook Designer  
Modelowanie projektu
Dynamiczne modelowanie kształtów
Elastyczne modelowanie
Rzeźbienie 3D
Automatyczne narzędzia do modelowania
Precyzyjne modelowanie powierzchni
Zaawansowane narzędzia do tworzenia powierzchni  
Precyzyjna kontrola nad powierzchnią  
Zachowanie przyciętych powierzchni  
Narzędzie do wyrównywania  
Ocena powierzchni  
Inżynieria odwrotna
Praca z zeskanowanymi danymi  
Wyodrębnianie elementów  
Modelowanie hybrydowe  
Rekonstrukcja powierzchni  
Wizualizacja i przekazywanie
Wizualizacja w czasie rzeczywistym
Wbudowane środowiska i oświetlenie
Fotorealistyczny rendering
Narzędzia opisowe  
Praca z odnośnikami
Współpraca i interoperacyjność
Interoperacyjność oprogramowania Autodesk
Niezawodna wymiana danych
Format plików DWF
Szybkie tworzenie prototypów
Autodesk Inventor Fusion  

 

Komentarzy: Skomentuj pierwszy
KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło:
 
REKLAMA
Praca dla inżynierów na 3DCAD.pl
Praca dla inżynierów na 3DCAD.pl