Konkurs UNIGRAPHICS NX
STOM 2021 - Salon Technologii Obróbki Metali
Dni druku 3D

Obsługa drukarki 3D w technologii SLA/LFS

Typ: Szkolenie
Data wydarzenia: 17.12.2020
Czas trwania: 1 dni
Organizator: CadXpert
Miejscowość: Kraków
Koszt: 200 zł

Zapraszamy na warsztaty z obsługi drukarki 3D Formlabs Form 3. Podczas szkolenia każdy uczestnik będzie mógł przygotować i wydrukować własny model.

Jak wygląda obsługa drukarki 3D drukującej z żywic fotopolimerowych? Jak dobrać materiał do wybranej aplikacji? Jak poprawnie przygotować obiekt w oprogramowaniu drukarki? Tego i znacznie więcej dowiesz się na warsztatach z obsługi drukarki 3D Formlabs Form 3.

Podczas warsztatów każdy uczestnik będzie miał możliwość przygotowania do druku 3D własnego modelu. Ze względu na czas druku gotowe modele będą wysyłane kurierem po szkoleniu.

Termin szkolenia: 17 grudnia

Koszt szkolenia: 200 zł brutto

Miejsce: Kraków, ul. Ciepłownicza 23, siedziba firmy CadXpert

Więcej szczegółów i zapisy >>

Warsztaty odbywają się w kilkuosobowych grupach z zachowaniem obostrzeń sanitarnych. W związku z tym liczba miejsc jest ograniczona - liczy się kolejność zgłoszeń.

Drukarka 3D Formlabs Form 3 to urządzenie do druku z żywic fotopolimerowych. Drukarka wykorzystuje technologię Low Force Stereolithography (LFS), która jest pochodną metody SLA. Polega na utwardzaniu żywicy warstwa po warstwie wiązką lasera o kropce wielkości 85 mikrometrów. Wysokość warstw budowanego obiektu może wynosić od 25 do 300 mikrometrów w zależności od potrzeb użytkownika. Dzięki zastosowaniu elastycznej kuwety na drukowany obiekt działają mniejsze siły, co gwarantuje jeszcze większą niezawodność, powtarzalność i dokładność wymiarową. Obszar roboczy maszyny wynosi 145 × 145 × 185 mm. Drukarka obsługuje materiały sztywne i wytrzymałe, elastyczne, odlewnicze, a także biokompatybilne.