Pobierz bezpłatną wersję próbną Solid Edge
Podręcznik Inventor 2020

Wielka migracja z AutoCAD do BricsCAD

13.06.2018 Skomentuj pierwszy

Każdego roku, coraz więcej firm decyduje się na wymianę oprogramowania AutoCAD® na BricsCAD®. Popularność programu rośnie nawet w USA, ojczyźnie firmy Autodesk. Sukcesy w tym regionie świata są bardzo ważne ze względu na ogromny rynek, ale mają też znaczenie symboliczne.

Ze względu na coraz większe zainteresowanie, w USA powstała specjalistyczna firma zajmująca się profesjonalnym wsparciem przy wdrażaniu produktu Bricsys w miejsce AutoCAD®. Założycielem jest pan Robert Green - były, wieloletni pracownik Autodesk.

Dlaczego ludzie decydują się na migrację do BricsCAD®?

Z naszych doświadczeń wynika, że są trzy główne powody: koszt, kompatybilność i prostota instalacji.

Kompatybilność: Dzięki identycznym poleceniom, analogicznemu tłumaczeniu i obsłudze plików DWG, każdy doświadczony użytkownik AutoCAD® jest w stanie szybko dostosować się do pracy w BricsCAD®. Po wstępnym etapie zapoznania się z oprogramowaniem, użytkownicy w krótkim czasie zaczynają korzystać z bardziej zaawansowanych narzędzi Mechanicznych czy BIM.

Koszt: Cena wieczystej licencji BricsCAD® - która nigdy nie wygasa – zaczyna się od 2030 zł, a już za 2880 zł możemy otrzymać licencję Classic All-in z priorytetową pomocą techniczną i aktualizacją do następnej wersji (BricsCAD® V19).

Po roku, utrzymanie subskrypcji kosztuje 980 zł. Jest to ogromna różnica w porównaniu do kosztu zakupu i rocznej subskrypcji AutoCAD® – który wynosi ponad 9000 zł! Gdy nie przedłużymy subskrypcji Autodesk, po roku tracimy dostęp do oprogramowania.

Łatwo policzyć, że wybór BricsCAD® All-in to już na wstępie ponad 3-krotna oszczędność dla firmy. Dodatkowe pieniądze zyskujemy co roku, płacąc 980 zł za subskrypcję BricsCAD®, zamiast 6000 zł za AutoCAD®.

Prostota instalacji: Wielkość pliku instalacyjnego (mniej niż 300 MB) oraz szybkość instalacji to atuty szczególnie doceniane przez zespół IT.

Jak w Polsce radzimy sobie z wymianą AutoCAD® na BricsCAD®?

Jako firma dystrybuująca BricsCAD® w Polsce, mamy duże doświadczenie we wdrażaniu tego oprogramowania w miejsce odpowiednika Autodesku. Jesteśmy przekonani, że każdy inżynier jest w stanie poradzić sobie z obsługą programu we własnym zakresie, jednak wiele firm korzysta z naszej oferty szkoleń.

Najpopularniejszą opcją jest jednodniowy przyspieszony kurs, podczas którego specjalista CAD pokazuje, jak wykorzystać standardowe oraz unikalne narzędzia BricsCAD®. Chodzi o to, aby swoją pracę wykonywać jeszcze szybciej i bardziej komfortowo niż w AutoCAD®.

Zobacz pełną ofertę Szkoleń BricsCAD

O co najczęściej pytają nas użytkownicy przed zakupem BricsCAD®?

Duża część naszych klientów to byli użytkownicy AutoCAD® i AutoCAD Lt®. Najczęściej dostajemy zapytania dotyczące możliwości używania AutoLISP oraz zachowania pliku ustawień AutoCAD® CUI. Odpowiedź oczywiście jest pozytywna.

Ludzie często nie mają pewności, czy uzyskają oczekiwaną jakość za tak niską cenę. Zobaczyć znaczy uwierzyć - dlatego najlepszą promocją BricsCAD® jest przetestowanie wersji 30 dniowej na swoim projekcie.

Pobierz wersję testową BricsCAD

Jakie są najważniejsze kroki podczas wdrożenia oprogramowania BricsCAD®?

Z punktu widzenia menadżera CAD, jest to proces instalacji i aklimatyzacji, wliczając w to aktywację licencji oraz personalizację interfejsu. Po tych czynnościach przeprowadzamy wcześniej wspomniane szkolenie, mające na celu ułatwienie początków pracy w BricsCAD®.

Zmiana oprogramowania to również świetna okazja, żeby odświeżyć swoje szablony, przeorganizować katalogi projektowe oraz powtórzyć najważniejsze narzędzia CAD.

Dlaczego warto kupić oprogramowanie w pakiecie ze szkoleniem?

Przede wszystkim ze względu na oszczędność czasu. Podczas szkolenia użytkownicy dowiadują się w jaki sposób używać funkcji znanych z AutoCAD® oraz jak przyspieszyć pracę dzięki unikalnym narzędziom BricsCAD® – jak menu Quad, Eksplorator Rysunku itd.

Zależy nam na pełnym komforcie pracy Naszych Klientów w BricsCAD®. Dlatego, dodatkowo po szkoleniu, uczestnicy pozostają pod techniczną opieką ze strony naszej firmy. Telefonicznie lub przez zdalny pulpit udzielamy pomocy technicznej i przypominamy informacje ze szkolenia.

Więcej informacji na temat szkoleń oraz wolnych terminów uzyskają Państwo kontaktując się z Działem Technicznym BricsCAD: tel: 22 489 89 12 lub wfilonowicz(at)vectorsoft.pl.

KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło: