ZW3D Lite - Ekonomiczny program 3D CAD
Targi Toolex 2022
Targi Toolex 2022

Blisko 800 modeli 3D w jednej bazie

25.08.2016 Skomentuj pierwszy

Kilka lat temu poznańska firma CAD Projekt K&A rozpoczęła nietypowy projekt, udostępniając całkiem bezpłatnie na swojej stronie internetowej setki modeli 3D, wybranych przez projektantów i architektów wnętrz. „Baza modeli 3D - wybór projektantów tom 3" to już trzecia odsłona tego projektu, obejmująca 800 modeli 3D z nadanymi teksturami w kilkunastu kategoriach elementów wyposażenia wnętrz.

W kolejnej bazie uniwersalnej autorstwa CAD Projekt K&A, stworzonej przez profesjonalnych rysowników modeli 3D, znajdziemy 16 różnorodnych kategorii elementów wyposażenia wnętrz. Są to zarówno najpopularniejsze propozycje z oferty IKEI, jak i meble czy inne produkty stworzone przez projektantów formatu Toma Dixona.

„Baza modeli 3D - wybór projektantów tom 3" jest dystrybuowana w nowych programach do projektowania, wyceny i wizualizacji wnętrz autorstwa tej samej firmy: CAD Decor PRO, CAD Decor i CAD Kuchnie oraz całkiem bezpłatnie dla klientów firmy z aktywnym pakietem serwisowym w aktualizatorze internetowym każdego programu.

„Baza modeli 3D - wybór projektantów tom 3" to już trzecia odsłona projektu rozwijającego się na stronie internetowej wybierz modele 3D, a każdy tom powstaje w taki sam sposób już od 2012 r. Projektanci i architekci wnętrz przesyłają na bieżąco zdjęcia lub ilustracje mebli czy innych elementów wyposażenia wnętrz na których szczególnie im zależy, za pomocą wyżej wymienionej strony internetowej. Firma CAD Projekt K&A „wystawia” je w tym samym miejscu, starając się oczywiście nie powielać modeli z poprzednich tomów opisywanej bazy danych. Wszyscy użytkownicy i goście na stronie banku modeli 3D, mogą głosować na swoje ulubione modele, a do wyrysowania przez rysowników trafiają te, które uzyskały więcej niż 100 głosów.

To właśnie te modele 3D, po starannej selekcji administratorów projektu, trafiają do kolejnych tomów usystematyzowanych baz danych. W momencie kompletowania następnego zestawienia, każdy użytkownik może na bieżąco pobierać pojedyncze modele 3D, udostępniane w zakładce do pobrania na stronie internetowej omawianego projektu. Po udostępnieniu kolejnego tomu, CAD Projekt K&A usuwa znajdujące się w nim modele 3D z zakładki do pobrania i wspólnie ze swoimi klientami i sympatykami, projektantami i architektami wnętrz, tworzy kolejne zestawienie. W ten sposób projektanci zyskują nie tylko dostęp do swoich ulubionych modeli 3d na bieżąco, ale także starannie przygotowane i wyselekcjonowane uniwersalne bazy danych.

„Baza modeli 3D - wybór projektantów tom 3" zawiera takie elementy wyposażenia wnętrz jak: drzwi i okna; elektrotechnika; elementy dekoracyjne; kominki; krzesła i hokery; siedziska; łóżka, oświetlenie; regały i półki; stoły i stoliki; schody; wyposażenie biur i wiele, wiele innych. Tradycyjnie, najliczniejsze kategorie to takie, na które ciężko natrafić w innych bazach produktowych czy uniwersalnych, np. elementy dekoracyjne i oświetlenie. Znajdziecie w niej, zarówno tak rozpoznawalne produkty jak: krzesło Mannequin firmy Iker, lampy marki Vibia (Cosmos, Match, Domo), minimalistyczne konsole YEH duńskiej marki Menu, lampę Etch Shade Cooper Toma Dixona, jak i modele z aktualnej oferty sieci sprzedaży IKEA. Są też modele „z życia wzięte”, które możemy zobaczyć w wielu nowoczesnych mieszkaniach i wnętrzach komercyjnych: popularne i ciekawe taborety (Georg, Haxagon czy Lily), fotel Poang, lampa IKA, stolik Handle czy stolik Solid. Wszystkie modele z „Bazy modeli 3D - wybór projektantów tom 3" udostępniane są w formacie DWX. Mają już nadane tekstury i materiały, są więc przygotowane do renderowania w projekcie aranżacji dowolnego wnętrza. Aktualnie baza dostępna jest tylko w polskiej wersji językowej, ale CAD Projekt K&A pracuje już nad angielską wersją.

Trzeci tom to oczywiście nie koniec tego projektu. Firma z Poznania zapowiada ciągły rozwój tej inicjatywy i kolejne obszerne tomy Bazy modeli 3D - wybór projektantów. Szczegółowe informacje oraz listę modeli 3D w trzecim tomie znajdziesz tutaj (PDF)  oraz na stronie internetowej CAD Projekt K&A.

KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło:
 
ZW3D Lite - Ekonomiczny program 3D CAD