Szkolenia SOLIDWORKS

CAD Projekt K&A udostępniła kolejną bazę modeli 3D

07.11.2014 Skomentuj pierwszy

Poznańska firma CAD Projekt K&A stworzyła kolejną unikalną bazę modeli 3D dla swoich klientów. Wybór projektantów tom 2" zawiera blisko 800 modeli 3D gotowych do wstawienia w programach do projektowania wnętrz.

Nową bazę wyróżnia nie tylko wyjątkowo staranny dobór elementów wyposażenia wnętrz, ale także sposób jej powstania. Ten cyfrowy katalog pieczołowicie wyselekcjonowanych obiektów producent stworzył wspólnie ze swoimi klientami i sympatykami na dedykowanej platformie, na której można dodawać zdjęcia obiektów do narysowania, głosować na nie, a następnie bezpłatnie i bez żadnej rejestracji pobierać pojedyncze modele 3D. CAD Projekt K&A planuje kontynuować ten projekt i tworzyć kolejne tomy.

W bazie „Wybór projektantów tom 2" zawarto modele 3D sukcesywnie rysowane przez rysowników CAD Projekt K&A przez cały miniony i bieżący rok. W ten sposób, już po raz drugi, powstał zbiór najpopularniejszych, najciekawszych i różnorodnych elementów wyposażenia wnętrz, na które użytkownicy platformy Wybierz modele 3D oddali minimum 100 głosów.

Komoda FADO

Ten unikalny projekt crowdsourcingowy wystartował na przełomie 2012/2013 roku, a jego powodzenie i rozwój dowodzi, jak bardzo jest potrzebny w codziennej pracy architektów i projektantów wnętrz. W drugim tomie bazy, wśród 16 kategorii (drzwi/okna/dekoracje, elektronika i urządzenia, elementy dekoracyjne, kominki i akcesoria, komody/konsole/toaletki, krzesła/hokery/taborety, łózka, meble inne, oświetlenie, regały/półki/witryny, siedziska, stoły/stoliki, szafy/szafki, tekstylia, wyposażenie kuchni, wyposażenie łazienki) odnajdziemy obiekty najchętniej wykorzystywane w projektach przez architektów wnętrz, a także kilka prawdziwych „perełek”, wielokrotnie nagradzanych i docenianych w świecie designu, np. Ottawa chair, Diago, Egg chair, Svinga. Wszystko wskazuje na to, że baza „Wybór projektantów tom 2" będzie służyła projektantom przez najbliższe lata, nie tracąc nic ze swojej aktualności.

Kosz na bieliznę DALI

Wybór projektantów tom 2" dystrybuowany jest bezpłatnie tylko pośród klientów CAD Projekt K&A posiadających aktywny Pakiet Serwisowy. Inni projektanci mogą zakupić bazę bezpośrednio u producenta w cenie 350 zł.

Jej zainstalowanie w programach CAD Decor PRO, CAD Decor czy CAD Kuchnie to kwestia zaledwie kilku minut - i już można swobodnie korzystać z modeli 3D, które mają nadane określone materiały i tylko czekają, aby je wstawić do aranżacji. Użyte elementy pojawią się oczywiście w końcowym zestawieniu i dokumentacji technicznej projektu. Zobacz podgląd opisywanych modeli i prezentację bazy na stronie internetowej producenta.

Oryginalny internetowy bank modeli 3D wykreowany przez CAD Projekt K&A wspólnie z klientami i sympatykami ma charakter stały. Jego efektem są nie tylko kolejne tomy bazy uniwersalnej „Wybór projektantów”, ale także możliwość bezpłatnego pobierania wybranych modeli 3D bezpośrednio ze strony internetowej w dowolnym momencie. Podstrona "Wybierz modele 3D" jest podzielona na trzy zakładki proponowane, wykonywane, do pobrania.

Fotel stylowy kolorowy

Aby sprawnie z niej korzystać wystarczy zapoznać się z kilkoma zasadami: zdjęcie obiektu dodajemy wypełniając krótki formularz Dodaj model; po zaakceptowaniu przez Administratora (w ciągu 72 godzin w dni robocze) dodane zdjęcie znajdziemy w zakładce proponowane; każdy użytkownik i gość platformy może oddać 10 głosów dziennie na różne obiekty; popularność obiektu (min. 100 głosów) i kolejność dodania decyduje o przeniesieniu do zakładki wykonywane (przy każdym obiekcie podany jest orientacyjny czas powstania modelu 3D). Po wyrysowaniu modelu 3D przez rysowników, zostaje on przeniesiony do zakładki do pobrania, skąd można go załadować do swojego projektu wnętrza.

Tablet SAMSUNG

Modele proponowane i wykonywane są uszeregowane według ilości oddanych głosów, a modele do pobrania według daty dodania (najnowsze od góry). Konkretny model 3D znajdziesz bardzo łatwo i szybko korzystając z filtrowania (w prawym górnym rogu ekranu – przy pomarańczowym przycisku "Znajdź model" - wyszukiwanie po kategorii i frazie).

KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło:
 
Szkolenia SOLIDWORKS