ZW3D Lite - Ekonomiczny program 3D CAD
Targi Toolex 2022
Targi Toolex 2022

Biblioteka Modeli 3D dla każdego

02.09.2016 Skomentuj pierwszy

Niezwykle intuicyjna w obsłudze Biblioteka, zawierająca ogromną ilość gotowych modeli 3D, wychodzi poza oprogramowanie Z-SUITE.

Firma Zortrax poinformował, że jego autorska Biblioteka Modeli, dotychczas wchodząca w skład oprogramowania Z-SUITE, została wyodrębniona i jest już ogólnodostępna dla każdego użytkownika pod adresem library.zortrax.com

Doskonałe narzędzie dla każdego

Biblioteka Modeli to bezpłatne narzędzie, dzięki któremu użytkownik może trzymać wszystkie swoje projekty w jednym miejscu i mieć do nich stały dostęp z różnych urządzeń. Narzędzie eliminuje częsty problem bałaganu oraz braku odpowiednio skatalogowanych projektów.

Wbudowana wyszukiwarka modeli znacznie skraca czas potrzebny na odnalezienie interesującego nas elementu, a możliwość przeglądania dostępnej bazy po określonych kategoriach tematycznych pomaga w odszukiwaniu niezbędnych zasobów.

Biblioteka to również miejsce, w którym użytkownicy mogą dzielić się swoimi doświadczeniami i wynikami prac oraz korzystać z porad innych, również dzięki możliwości rejestracji za pomocą konta na Facebooku. Dostępne w aplikacji modele można komentować, dodawać do ulubionych,  pobierać, edytować i udostępniać w mediach społecznościowych. Dzięki temu rozwiązaniu, użytkownik nie musi już budować od podstaw wszystkich elementów projektu – ma możliwość wykorzystania istniejących modeli i po niewielkich modyfikacjach zastosowania ich we własnym projekcie. Dodatkowo możliwość komentowania poszczególnych projektów pozwala na bieżąco konsultować się z innymi specjalistami i udoskonalać swoje pomysły. W Bibliotece znajdują się również pracę wielu znanych twórców, takich jak Samuel Bernier, Joe Bowers, Craig Barr i NIXA.

To duży krok w kierunku dalszego rozwoju Biblioteki Modeli i autorskich rozwiązań Zortrax. Od momentu wprowadzenia narzędzia do oprogramowania Z-SUITE, co miesiąc zasoby wzbogacały się o kolejne projekty. Bardzo chcemy, aby Biblioteka stała się centrum społecznościowym, zrzeszającym najlepszych specjalistów i pasjonatów druku 3D z całego świata. Dlatego też postanowiliśmy udostępnić ją wszystkim użytkownikom, nie tylko klientom Zortrax. Jestem pewien, że dzięki intuicyjnemu interfejsowi i błyskawicznej możliwości rejestracji, Biblioteka Modeli Zortrax już wkrótce dołączy do grona największych baz gotowych modeli 3D, – powiedział Rafał Tomasiak, CEO Zortrax.

Źródło inspiracji

Użytkownicy którzy zarejestrują się w Bibliotece Modeli uzyskają dostęp do kultowych projektów prezentowanych przez Zortrax, takich jak Modular Arm, Robotic Arm, Maska Superbohatera czy obudowa głośników, wraz z instrukcjami, w których znajdują się informacje dotyczące złożenia poszczególnych części oraz montażu elektroniki. Edycja gotowych projektów umożliwi dostosowanie ich do indywidualnych potrzeb użytkowników, a możliwość komentowania pozwoli na wymianę opinii odnośnie użytych materiałów i ustawień drukowania.

KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło:
 
ZW3D Lite - Ekonomiczny program 3D CAD