ZW3D Lite - Ekonomiczny program 3D CAD
Targi Toolex 2022
Targi Toolex 2022

Fujitsu - najnowsze stacje robocze

12.11.2015 Skomentuj pierwszy

Firma Fujitsu poinformowała o rozszerzeniu swojej kompleksowej oferty stacji roboczych. Klienci oczekują dziś mniejszych, ale bardziej funkcjonalnych stacji roboczych oraz co najmniej trzyletniego okresu eksploatacji. Fujitsu wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom, wprowadzając modele CELSIUS W i CELSIUS J, które uzyskują najlepsze wyniki w testach wydajności i charakteryzują się niskim poziomem hałasu.

Rozszerzona oferta stacji roboczych CELSIUS firmy Fujitsu zapewnia bogaty wybór narzędzi do zastosowań wymagających najwyższej wydajności: projektowania aut i budynków, analizowania skomplikowanych danych i tworzenia modeli finansowych.

Nowe modele stacji roboczych Fujitsu CELSIUS W i CELSIUS J zostały zaprojektowane i wyprodukowane w Niemczech. Powstały one specjalnie z myślą o wymagających zadaniach i zastosowaniach, takich jak obróbka filmów, projektowanie wspomagane komputerowo, architektura, inżynieria i budownictwo oraz finanse. Ponadto spełniają specyficzne wymagania sektora opieki zdrowotnej dzięki niskiemu poziomowi hałasu i wydłużonemu okresowi eksploatacji. Bogate funkcje dostępne w nowych modelach zostały opracowane w oparciu o 80 lat innowacji i 25 lat doświadczenia Fujitsu w projektowaniu stacji roboczych.

To, co wyróżnia modele CELSIUS na tle konkurencji, to program made4you firmy Fujitsu, w ramach którego klienci mogą wybierać spośród największej liczby opcji i dostosowywać je do swoich potrzeb. Fujitsu oferuje usługi dostosowywania sprzętu i oprogramowania, usprawniające procesy usługi dodatkowe oraz wydłużony okres eksploatacji produktów w celu umożliwienia prowadzenia ciągłej kontroli jakości.

Modele CELSIUS J550 i CELSIUS W550 zostały wyposażone w najnowsze procesory Intel® Xeon® E3-1200 v5, a ponadto oferują szeroki wybór profesjonalnych kart graficznych i urządzeń pamięci masowej, w tym niezmiernie szybkie dyski PCIe SSD umożliwiające szybkie ładowanie głównych aplikacji. Ponadto komputery te zapewniają wysoką niezawodność i dyski do najważniejszych zastosowań biznesowych zaprojektowane z myślą o długiej eksploatacji. Nowe modele obsługują zadania, których nie są w stanie obsłużyć nawet komputery PC klasy wyższej.

Vera Schneevoigt, wiceprezes ds. dostaw produktów w firmie Fujitsu, powiedziała: „Stacje robocze FUJITSU CELSIUS wyróżniają się na rynku pod względem wydajności, niskiego poziomu hałasu i bogatych możliwości konfiguracji. Ponadto program made4you Fujitsu oferuje wyjątkowe bogactwo dostępnych konfiguracji, które spełniają indywidualne wymagania klientów. Fujitsu dysponuje również własnymi ośrodkami projektowania i produkcji w Augsburgu, gdzie wytwarzane są systemy BIOS i płyty główne”.

Stacja robocza FUJITSU CELSIUS J550 mała, ale bogata w funkcje

CELSIUS J550 to najnowszy i najmniejszy członek rodziny stacji roboczych CELSIUS. Nowatorska konstrukcja modelu pozwala zamontować kartę graficzną o pełnej wysokości. Ponadto obudowa o pojemności 10 litrów jest wyposażona w gniazdo PCI umożliwiające używanie kart starszego typu. CELSIUS J550 jest o 66% mniejszy niż biurkowa stacja robocza CELSIUS W550, co czyni go idealnym urządzeniem dla środowisk o ograniczonej przestrzeni, takich jak oznakowania cyfrowe, parkiety giełdowe czy sterownie, jak również do zastosowań przenośnych w szpitalach.

Stacje robocze FUJITSU CELSIUS cieszą się wysokim uznaniem wśród specjalistów. Połączenie platformy NVIDIA Quadro oraz doświadczenie Fujitsu w zakresie projektowania zaowocowało powstaniem wszechstronnej, bogatej funkcjonalnie stacji roboczej o niewielkich rozmiarach” powiedział Walter Mundt-Blum, wiceprezes ds. rozwiązań dla przedsiębiorstw na region Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki i Indii w firmie NVIDIA. „Model CELSIUS J550 może pomieścić platformę Quadro K2200, która zapewnia znakomitą wydajność w niewielkiej obudowie. Dzięki technologii Mosaic firmy NVIDIA CELSIUS J550 obsługuje maksymalnie 8 wyświetlaczy, co sprawia, że idealnie nadaje się do środowisk wymagających używania wielu wyświetlaczy”.

Stacja robocza FUJITSU CELSIUS W550 oraz wersja CELSIUS W550 Long Lifecycle

CELSIUS W550 – popularna biurkowa stacja robocza Fujitsu klasy podstawowej – jest dostępna w dwóch wersjach: ze standardowym i wydłużonym okresem eksploatacji.

Oba te systemy są bogate w funkcje oraz oferują szeroki wybór komponentów w przystępnej cenie. Fujitsu to jedyny dostawca stacji roboczych o długim okresie eksploatacji gwarantujących minimum 36 miesięcy użytkowania dla całej platformy.

Wyświetlacze FUJITSU z serii P-Line linia wyświetlaczy klasy wyższej obejmująca 27-calowy wyświetlacz obsługujący rozdzielczość 4k

Stacje robocze FUJITSU CELSIUS w połączeniu z wyświetlaczami klasy wyższej z serii P-Line adresowanymi do osób zawodowo zajmujących się grafiką zapewniają niezrównaną jakość obrazu. Jeśli chodzi o rozdzielczość, nowy wyświetlacz FUJITSU P27T-7 UHD to najlepszy wybór dla projektantów i grafików.

Został zaprojektowany z myślą o aplikacjach wymagających dużej liczby pikseli i kolorów oraz wysokiej wydajności. Zapewnia znakomitą jakość obrazu w rozdzielczości 3840x2160 pikseli. Rozdzielczość Ultra HD (UHD), znana również jako 4k, pozwala zobaczyć każdy szczegół w aplikacjach intensywnie korzystających z zasobów graficznych. Ponadto funkcja Picture in Picture (PiP) umożliwia bezproblemowe wyświetlanie treści z dwóch źródeł na jednym ekranie.

Podstawa z regulacją wysokości zapewnia znakomitą ergonomię i pozwala utrzymać prawidłową postawę podczas długich godzin pracy. Dzięki możliwości ustawienia ekranu w orientacji pionowej, obsłudze wielu wyświetlaczy oraz interfejsom obsługującym rozdzielczość UHD monitor P27T-7 UHD idealnie współpracuje ze stacjami roboczymi FUJITSU. Urządzenie najlepiej współpracuje z systemem operacyjnym Microsoft Windows 10.

Ceny i dostępność

Stacje robocze FUJITSU CELSIUS są dostępne bezpośrednio w firmie Fujitsu oraz u jej partnerów dystrybucyjnych. Ceny mogą różnić się w zależności od specyfikacji i regionu.

KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło:
 
ZW3D Lite - Ekonomiczny program 3D CAD