XXVII Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL
XVI Targi Obróbki Metali, Obrabiarek i Narzędzi STOM-TOOL

Mobilna stacja robocza 2w1 HP ZBook X2

20.10.2017 Skomentuj pierwszy

Podczas Adobe MAX, HP przedstawiło najpotężniejszy komputer z odpinaną klawiaturą. Został on stworzony po to, aby zadbać o potrzeby w zakresie wydajności i mobilności, tak ważne dla projektantów czy artystów, którzy w maksymalnym stopniu wykorzystują możliwości profesjonalnych aplikacji do projektowania. Wydajność HP ZBook x2, pierwszej na świecie stacji roboczej 2w1 z odpinaną klawiaturą, zwiększa produktywność i pozwala twórcom cyfrowym oraz autorom kreatywnych dzieł na swobodną pracę, niezależnie od tego, gdzie i kiedy poczują inspirację do działania.

Nowe podejście do komputerów osobistych z odpinanymi klawiaturami HP rozpoczęło kilka miesięcy temu – wprowadzając HP Spectre x2 oraz HP Elite x2. Premiera HP ZBook x2 uzupełnia trójkę nowych urządzeń o najpotężniejsze rozwiązania przeznaczone dla kreatywnych użytkowników. Dzięki nowej ofercie, HP rozszerza swoją wiodącą rolę na rynku komputerów osobistych poprzez pionierskie wkroczenie w nową erę urządzeń oferujących doskonałe osiągi, elegancję oraz wydajność.

Biorąc pod uwagę, że jest to najpotężniejsza stacja robocza na świecie i pierwsza cechująca się odpinaną klawiaturą, uważam, że nie ma urządzenia nadającego się lepiej do przenoszenia wizji artystów i projektantów do świata rzeczywistego – powiedział Gwen Coble, Director of Workstations, Thin Clients, Retail Solutions and Immersive Computing, EMEA, HP Inc. W postaci HP ZBook x2 dostarczamy idealne narzędzie przyspieszające proces kreatywności, charakteryzujące się mocą, wydajnością i naturalną prostotą użytkowania. Urządzenie to spowoduje, że designerom będzie łatwo jak nigdy dotąd robić to, co robią najlepiej – wprowadzać w życie nowe inspirujące idee oraz wzbogacać świat, który nas otacza – dodaje.

Wyzwolenie cyfrowej kreatywności

HP ZBook x2 umożliwia projektantom skuteczne tworzenie dzięki  czterordzeniowym procesorom Intel Core, pamięci dwa razy większej niż w jakimkolwiek innym komputerze osobistym z odpinaną klawiaturą oraz karcie graficznej NVIDIA Quadro Graphics, zapewniającej o 73% wyższą wydajność graficzną w porównaniu do Surface Pro. Cichy, składający się z dwóch wentylatorów system chłodzenia został zaprojektowany w celu rozpraszania ciepła generowanego przez potężną kartę graficzną i procesor. Aby lepiej zaspokoić potrzeby kreatywnych użytkowników HP opracowało także konfigurowalne, dopasowujące się do aplikacji klawisze HP Quick Keys, dzięki 18 praktycznym skrótom użytkownicy będą w stanie zaoszczędzić sporo cennego czasu.

Wielu profesjonalistów korzysta dziś z kilku urządzeń, np. z MacBooka Pro w połączeniu z iPadem, w celu wykonywania tych samych zadań, jakie można wykonać jedynie na HP ZBook x2. Wiedząc, jak ważna jest jak najwyższa mobilność, HP stworzyło jedno urządzenie, które zapewnia taką samą wydajność, niezależnie od tego, czy jest używane do rysowania czy do pracy w trybie dokowania.

HP ZBook x2, będący najbardziej wszechstronnym urządzeniem typu 2w1 jakie stworzono do tej pory działa w czterech trybach: laptopa, z odpiętą klawiaturą, dokowania i tabletu.

  • W trybie laptopa HP ZBook x2 jest potężną mobilną stacją roboczą z klawiaturą wykorzystywaną dotychczas w HP ZBook Studio.

  • W trybie z odpiętą klawiaturą pozwala użytkownikom tworzyć na tablecie za pomocą najdokładniejszego rysika HP, zapewniając przez cały czas pełen dostęp do klawiszy skrótów dzięki klawiaturze komunikującej się z częścią ekranową przez Bluetooth.

  • W trybie dokowania HP ZBook x2 może obsługiwać dwa dodatkowe monitory 4K lub w sumie do pięciu monitorów.

  • W trybie tabletu zachowuje on pełną wydajność graficzną, pozwalając użytkownikom uchwycić swoje pomysły przy pomocy wydajnej karty graficznej NVIDIA 3D.

Korzystając z HP ZBook x2 użytkownicy mogą tworzyć bez przerwy, przy wykorzystaniu rysika, który nie wymaga ładowania. Bez-akumulatorowy, zaprojektowany przez HP rysik oparty na technologii EMR firmy Wacom reaguje natychmiastowo na dłonie, zapewniając naturalny ruch. HP ZBook x2 rozpoznaje 4 096 poziomów siły nacisku i przechylanie w wielu kierunkach, zawiera też przeznaczoną specjalnie dla niego gumkę.

HP ZBook x2 jako członek najbezpieczniejszej na świecie rodziny mobilnych stacji roboczych, oferuje technologię HP Sure Start Gen3 chroniącą BIOS, TPM 2.0 na potrzeby szyfrowania sprzętowego zabezpieczającego dane logowania, metody bezpiecznego uwierzytelniania poprzez czytnik kart Smart Card, pakiet HP Client Security Suite Gen3 służący do ochrony danych, urządzenia i tożsamości, z technologią rozpoznawania twarzy oraz skaner odcisków palców.

Najważniejsze cechy HP ZBook x2

HP ZBook x2 jest ucieleśnieniem mobilności i wydajności w obudowie z aluminium i odlewanego magnezu. W trybie tabletu waży zaledwie 1,6 kg, a jego grubość wynosi 14,6 mm, natomiast w trybie laptopa waży 2,2 kg przy grubości wynoszącej 20,3 mm. HP ZBook x2 został wyposażony w 14-calowy ekran z multidotykiem o rozdzielczości 4K, oferując także opcjonalny, 10-bitowy, wyświetlający miliard kolorów ekran HP DreamColor, skalibrowany do 100 procent Adobe RGB. HP ZBook x2 posiada najbardziej zaawansowany na świecie odpinany ekran dotykowy z powłoką antyrefleksyjną, pozwalający użytkownikom na skupienie się w pełni na pracy, niezależnie od warunków oświetleniowych. Podczas pracy przy biurku może on obsługiwać dwa ekrany 4K przy użyciu stacji dokującej HP ZBook Dock ze złączem Thunderbolt 3.

Jego czas pracy na baterii wynosi 10 godzin, ale wyposażono go także w ultraszybkie ładowanie (do 50 procent w zaledwie 30 minut). HP ZBook x2 oferuje procesor o częstotliwości taktowania do 4,2 GHz z zastosowaniem technologii Intel®Turbo Boost, 32 GB pamięci RAM dual channel, zapewniające lepszą zdolność reagowania przy większych obciążeniach. Stały napęd, HP Z Turbo Drive, jest do 6 razy szybszy niż dysk SSD SATA oraz do 21 razy szybszy niż tradycyjny dysk HDD. HP ZBook x2 zapewnia do 2 TB miejsca na dane poprzez PCIe, zawiera także slot na pełnowymiarowe karty SD.

Za pomocą stacji dokującej lub portów Thunderbolt 3 na HP ZBook x2 możliwe jest przesyłanie dużych plików z aparatów, zewnętrznych nośników danych, telefonów i innych urządzeń peryferyjnych.

Mobilna stacja robocza HP ZBook x2 została zaprojektowana tak, aby można było zabrać ją wszędzie i aby radziła sobie z największymi obciążeniami pracą. Jej konstrukcja została stworzona z myślą o pomyślnym przejściu badania MIL-STD 810G. HP ZBook x2 przeszedł także dziesiątki testów na potrzeby certyfikacji i optymalizacji wydajności z udziałem wiodących w branży dostawców oprogramowania, takich jak Adobe czy Autodesk.

Ceny i dostępność

HP ZBook x2 będzie planowo dostępny w obszarze EMEA od grudnia br., w Polsce od lutego 2018 roku, w cenach zaczynających się od €1 949 (bez VAT).

KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło: