IRIS – identyfikacja bez kompromisów

20.12.2007 Skomentuj pierwszy


System biometrycznej kontroli dostępu Panasonic BM-ET200 oparty na rozpoznawaniu tęczówki oka otrzymał nagrodę roku 2007 przyznawaną przez prestiżowy magazyn Detektor International. Międzynarodowe nagrody tego magazynu wręczane są najbardziej oryginalnym pod względem technologicznym produktom z branży zabezpieczeń. W mijającym roku czytnik oznaczony symbolem BM-ET200 otrzymał także wyróżnienie na międzynarodowych targach zabezpieczeń IFSEC 2007 w Wielkiej Brytanii, gdzie został uznany za najlepszy nowy produkt w kategorii kontrola dostępu (Best News Access Control Product).



 
Panasonic BM-ET200 redefiniuje możliwości technologii biometrycznej. Jest zaawansowanym, niezawodnym systemem kontroli dostępu do pomieszczeń, który gwarantuje najdokładniejszą dostępną obecnie metodę identyfikacji biometrycznej i najwyższy poziom ochrony. Ten udoskonalony model jest 5 x szybszy od swojego poprzednika – automatyczna identyfikacja tęczówki oka odbywa się w ciągu zaledwie 0,3 sekundy. BM-ET200 ma możliwość pracy w bardzo dużych aplikacjach, jako zintegrowany element sytemu kontroli, jak również jako jednostka samodzielna. Zainstalowanie opcjonalnej kamery CCTV umożliwia integrację tego systemu z systemem monitoringu wizyjnego. Opcjonalny interfejs BM-ETA201 pozwala na bardzo prostą i efektywną integrację czytnika z innymi elementami systemów kontroli dostępu współpracującymi z protokołem Wiegand'a lub wyposażonymi w interfejs RS-485. Konfiguracja oraz zarządzanie systemem BM-ET200 odbywa się z wykorzystaniem sieci LAN oraz oprogramowania administracyjnego BM-ES200. Maksymalna liczba użytkowników zarejestrowanych w systemie wynosi 10,025, natomiast w czytniku może być zarejestrowanych do 5,025 osób. Z kolei, dzięki portowi USB dane mogą być bezpiecznie przechowywane i przesyłane.

 
Czytnik Panasonic BM-ET200 wyposażony jest w dwa lustra umieszczone na przednim panelu, które pozwalają użytkownikowi w procesie identyfikacji zająć odpowiednią względem urządzenia pozycję (ok. 40 cm). Komunikaty dźwiękowe i lampka kontrolująca odległość czyni ten proces bardziej przyjaznym. Czytnik wyposażony jest w instrukcje głosowe w 14 językach oraz trzy ustawienia użytkownika dla instrukcji głosowych (proste, pełne i wyciszone). Czytnik biometryczny Panasonic wyróżnia ponadto intuicyjny interfejs użytkownika, wydajność pracy oraz smukła budowa i ciekawy design.

 
Model BM-ET200 pozwala w szybki i łatwy sposób na monitorowanie dostępu do i z zamkniętej przestrzeni, dzięki efektywnemu wyszukiwaniu rejestrów. W przypadku np. kradzieży albo włamania, użytkownik systemu jest w stanie wskazać dokładnie kto i o której godzinie przebywał w miejscu zdarzenia. Dzięki zaawansowaniu technologicznemu i elastyczności instalacji system identyfikacji tęczówki oka Panasonic BM-ET200 jest idealnym rozwiązaniem dla miejsc użyteczności publicznej takich jak: lotniska, szpitale czy urzędy.

 
Unikalne cechy organizmu np. linie papilarne, kształt dłoni, kształt twarzy, czy wzór tęczówki oka stanowią w chwili obecnej najbardziej efektywny czynnik identyfikacji (w odróżnieniu od np. karty, ciągu alfanumerycznego /hasła/ lub kodu PIN). Ze wszystkich biometrycznych metod najwyższy poziom bezpieczeństwa zapewnia identyfikacja tęczówki oka. Informacje na temat charakterystycznych cech tęczówki są częścią 512-bajtowego kodu (Iris Code), dzięki któremu w procesie identyfikacji, możliwe jest porównanie kodu użytkownika ze wszystkimi innymi kodami zapisanymi w bazie danych.

 
Tęczówka oka to część ludzkiego ciała, która z racji swej niepowtarzalności pozwala na zastosowanie optymalnej metody elektronicznej identyfikacji osób. Charakteryzuje ją m.in.:
  • Bardzo duża dokładność – wzór tęczówki jest złożony i unikalny, prawdopodobieństwo wystąpienia dwóch identycznych wzorów jest jak 1 do 1078 (ryzyko błędu w przypadku modelu BM-ET200 wynosi 1 do 1,2 miliona).
  • Dostępność oraz brak fizycznego kontaktu – tęczówka jest „odkrytą” i łatwo dostępną częścią ludzkiego ciała, procedura identyfikacji jest szybka, łatwa i nieinwazyjna, a przez to całkowicie bezpieczna.
  • Niezmienność – wzór tęczówki formuje się w ciągu pierwszego roku życia i pozostaje niezmienny przez resztę życia. Nie istnieje potrzeba aktualizacji danych.
  • Wysoki poziom ochrony – ze względu na bardzo unikalny wzór tęczówki, będący wynikiem działania natury, „podrobienie” tęczówki jest właściwie niemożliwe.

 
KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło: