PowerMILL CAM 2011
22.12.2010
Skomentuj pierwszy
Delcam wydał PowerMILL wersję 2011 swojego systemu CAM do obróbki 5-osiowej i szybkościowej.
Wersja ta to kolejne uproszczenie generowania bezpiecznych ścieżek prowadzenia narzędzia, m.in. dzięki nowym opcjom produkt wyjściowy-model-obróbka (stocck-model-engagement), które chronią zarówno frez jak i obrabiarkę przed nadmiernymi obciążeniami. Wśród pozostałych ulepszeń należy wymienić nowe funkcje edycji upraszczające obróbkę elementów zduplikowanych, pewniejsza kontrola prędkości posuwu materiału obrabianego, dodatkowa funkcja szkicowania oraz uzupełnienie ruchów narzędzia o nowe, mniej skomplikowane strategie obróbki.
Nowa wersja dostępna jest do pobrania za darmo dla użytkowników z ważna licencją serwisowa pod adresem: http://updates.delcam.com.
Opcje optymalizujące obciążenie narzędzia pomagają programistom w rozwiązywaniu stałych konfliktów. Z jednej strony chcą oni osiągać jak najwyższą efektywność przez ustawianie jak najwyższych prędkości posuwu, a z drugiej wymagają stosowania prędkości bezpiecznych, które nie doprowadzą do uszkodzenia narzędzia. Potrzeba bezpiecznej obróbki jest coraz bardziej krytycznym elementem coraz większej liczby przedsiębiorstw.
Ogromna liczba programów CAM dla uzyskiwania bardziej spójnych obciążeń frezu i szybszego podawania materiału oferuje strategie obróbki oparte na stopniu zaangażowania frezu (stopniu jego obciążenia). Jednakże opcje te są zwykle ograniczone do operacji obróbki zgrubnej. Nowa technologia obróbki PowerMILL może być również łączona ze wszystkimi dostępnymi strategiami obróbki wykończeniowej, dzięki czemu mamy pewność, że na każdym etapie obróbki używane ścieżki są najbezpieczniejszymi z możliwych.
Kluczem do tych bardziej kompleksowych rozwiązań jest dokładność modelu produktu wyjściowego tworzonego w PowerMILL po zakończeniu każdego etapu obróbki. Modele te stanowią precyzyjną reprezentację materiału przeznaczonego do usunięcia na obrabianym produkcie i gwarantują, że frez nigdy nie usunie tego materiału więcej niż potrzeba. Jednocześnie modele produktu wyjściowego zapewniają, że wygenerowane ścieżki do minimum ograniczają bieg jałowy frezu.
Nowe opcje edycji ścieżek prowadzenia narzędzia dostępne w PowerMILL ułatwiają tworzenie zwielokrotnionych kopii jakiegokolwiek zduplikowanego elementu, co jest przydatne np. podczas obrabiania kolejnych, takich samych zagłębień formy odlewniczej. Użytkownik może teraz w jednym kroku określić układ skopiowanych elementów, podając liczbę rzędów i kolumn lub odstępów kołowych wokół wybranego punktu centralnego. Po skopiowaniu elementu można automatycznie wygenerować ścieżki prowadzenia narzędzia dla pozostałych elementów bliźniaczych, co minimalizuje konieczność wymiany narzędzia (frezu).
Udoskonalenia w zakresie prędkości podawania dały lepszą kontrolę momentu stykania się frezu z powierzchnią obrabianą oraz momentu zdejmowania narzędzia z tej powierzchni. Zwykle prędkość frezu przystawianego i zdejmowanego z powierzchni obrabianej musi być wolniejsza niż prędkość dla wykonywania ścieżki. Ustawienie zbyt dużej prędkości przystawiania frezu grozi jego uszkodzeniem, uszkodzeniem wrzeciona lub nawet przesunięciem mniejszych elementów w uchwycie. Natomiast prędkość zdejmowania narzędzia z powierzchni obrabianej jest krytyczna podczas obróbki materiałów kruchliwych, jak elektrody grafitowe, ponieważ frez może ściąć powierzchnię części, która powinna zostać w produkcie końcowym. Użytkownicy PowerMILL mogą zapomnieć o takich problemach – wystarczy, że sami zdefiniują prędkości przykładania i zdejmowania narzędzia wyrażone procentową wartością prędkości posuwu dla ścieżki głównej lub wartością bezpośrednią.
PowerMILL od kilku już lat oferuje także funkcję szkicowania, np. rysowania linii krawędziowych modelu ograniczających poszczególne strategie obróbki do poszczególnych obszarów obrabianej części. Funkcje te rozszerzono o szereg opcji edycyjnych, a wśród nich o możliwość ustawiania offsetu lub transformowania krzywych, jak również „spłaszczania” krzywych 3D do krzywych 2D lub przenoszenia krzywych 2D do przestrzeni 3D.
ZOBACZ RÓWNIEŻ ...
G-kod i M-kod w Obróbce CNC: Kluczowe elementy produkcji
Metody programowania obrabiarek CNC
Nowe wydanie CAM EDGECAM 2023.1
Strategiczne partnerstwo między CAMdivision i MAIT
EDGECAM 2022.1 już jest
ZW3D 2023 – poznaj jego nowe funkcje
KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
SOLIDWORKS 2025 - kluczowe funkcje
Aktualizacja AutoCAD i AutoCAD LT 2025.1
Nowe polecenie w NX do zaokrąglania krzywych na powierzchni
Rzutowanie krzywej w SOLIDWORKS
BenQ SW242Q - profesjonalny 24 calowy monitor IPS 2K
Zmiany w licencjonowaniu produktów Autodesk
Udoskonalone działanie grafiki w SOLIDWORKS
Dassault Systemes i Mistral AI zaczynają współpracę
ZOBACZ WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI
12.2024
10
Webinar: Technologie komunikacji i ich wpływ na zdrowie człowieka – jak symulacje w Altair Feko pomagają ocenić ryzyko?
Lokalizacja: on-line01.2025
21
Control & Drives Poland - Branżowe targi napędów i sterowania
Lokalizacja: Nadarzyn k. Warszawy01.2025
21
WARSAW METALTECH - Targi Technologii, Maszyn i Narzędzi do Obróbki Metalu
Lokalizacja: Nadarzyn k. Warszawy02.2025
04
Warsaw Plast Expo - Międzynarodowe Branżowe Targi Przemysłu Tworzyw Sztucznych
Lokalizacja: Nadarzyn k. Warszawy02.2025
11
BUDMA 2025
Lokalizacja: Poznań02.2025
23
3DEXPERIENCE WORLD 2025
Lokalizacja: Houston, TXDODAJ WYDARZENIE