CAD Schroer wydaje MEDUSA4 v. 5.0

19.07.2010 Skomentuj pierwszy
Wersja 5.0 pakietu CAD opracowanego przez firmę Schroer i automatyzującego projektowanie mechaniczne - MEDUSA4 – to w pełni dopracowany, dojrzały i kompletny produkt wspomagający projektantów mechaniki. Najnowsze udoskonalenia wprowadzone do interfejsu użytkownika oraz poprawki w zakresie używalności programu łączą w sobie wiele nowych, dynamicznych narzędzi edycji zapewniających inteligentniejsze i bardziej produktywne projektowanie w 2D lub 3D.

„Najnowsza wersja pakietu MEDUSA4 2D/3D podnosi i maksymalnie wykorzystuje doświadczenie użytkowników bez względu na to, na jakim poziomie zaawansowania ono jest.” – stwierdza Mark Simpson, kierownik rodziny produktów. „Bogactwo nowych dynamicznych narzędzi do edycji skraca czas projektowania oraz poprawia efektywność. Podobnie do usprawnienia pracy z programem przyczynia się nowy interfejs użytkownika. Ciężko pracowaliśmy nad zwiększeniem używalności wielu powiązanych ze sobą narzędzi. Nie zaprzestaliśmy rozwoju i uprawniania interfejsu, integracji i dopasowania produktu do innych istniejących programów i danych inżynierskich.”
 


Inteligentne schematy P&ID

Moduł P&ID (tworzenia schematów rurociągów i pomiarów) ściśle zintegrowany z środowiskiem projektowania instalacji zakładowych 2D oraz 3D został wzbogacony o szereg ulepszeń w niemal każdym z jego pól działania, np. w zakresie zarządzania warstwami, raportowaniu, eksportu CSV oraz edycji linii P&ID. Oprócz tego otrzymujemy nowe narzędzia do filtrowania, grupowania, zaznaczania, ładowania, umieszczania oraz dynamicznego przesuwania symboli.



Inteligentne, dynamiczne projektowanie
Inteligentne narzędzia przyspieszające, a nawet całkowicie automatyzujące proces projektowania są cecha charakterystyczną produktów firmy CAD Schroer i najnowsza wersja programu MEDUSA4 nie jest tu wyjątkiem. Administratorzy mają teraz jeszcze większa kontrolę nad informacjami zawartymi na poszczególnych rysunkach. Nowe opcje wymiarowania zapewniają większą używalności i elastyczność. W jeszcze prostszy sposób niż dotąd mogą być generowane listy części, nawet z kilku rysunków jednocześnie. Dodatkowo, w odpowiedzi na postęp technologiczny zaktualizowano bibliotekę części standardowych.

Dane inżynierskie oraz integracja procesu
Interfejs MEDUSA4-Teamcenter® został doposażony w kolejne kontrolki z zakresu integracji z systemami ERP. Ulepszenia wprowadzone do przetwarzania danych rastrowych o kolorach zwiększają prędkość i elastyczność prezentacji zewnętrznych obrazów w projektach MEDUSA4. Nowe opcje importu oraz eksportu formatów DXF/DWG, STEP i IGES zapewniają prostszą integrację z zewnętrznymi danymi typu CAD.
 
KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło: