Nowa ArCADia-ARCHITEKTURA
Do sprzedaży wchodzi właśnie kolejna, 9. już wersja programu ArCADia-ARCHITEKTURA.
ArCADia-ARCHITEKTURA to moduł branżowy systemu ArCADia BIM opartego na ideologii Building Information Modeling (modelowanie informacji o budynku).
Program pozwala na stworzenie profesjonalnej dokumentacji architektonicznej, a dedykowany jest głównie architektom oraz innym osobom zajmującym się kształtowaniem lub odtwarzaniem bryły budynku. Służy on do obiektowego tworzenia rzutów i przekrojów architektonicznych, interaktywnego podglądu 3D oraz realistycznej wizualizacji. Zawiera specjalistyczne funkcje architektoniczne, m.in.: automatyczny przekrój, automatyczne wymiarowanie czy import elementów budynku z innych programów.
ArCADia-ARCHITEKTURA jest rozwinięciem funkcji bazowych systemu ArCADia BIM, co oznacza, że część opcji modelowania budynku znajduje się w programie w wersji podstawowej, zaś te rozbudowane i bardziej zaawansowane znajdują się w samym module ArCADia-ARCHITEKTURA.
Nowości wbudowane w moduły graficzne systemu ArCADia BIM 6.7
- Przenumerowanie symboli typu okien i drzwi.
- Dodawanie nazw pomieszczeń, wraz z temperaturą i zapotrzebowaniem na oświetlenie, do biblioteki programu.
- Ułatwienia przy wprowadzaniu słupów i kominów dzięki możliwości wskazania kąta, bez konieczności wchodzenia do okna właściwości.
- Informacje o powierzchni wykończeniowej ścian zawarte w zestawieniu pomieszczeń.
- Przebudowane zestawienie stolarki okiennej i drzwiowej: schematy rysowane są teraz w skali ustalanej przez użytkowania, a cały wykaz dzieli stolarkę na poszczególne kondygnacje.
- Biblioteka obiektów 3D rozszerzona o sylwety postaci, bramy, furtki itp.
- Biblioteka obiektów 2D powiększona o symbole drzew na rzut i elewacje budynków.
- Zestawienie obiektów 3D wprowadzonych w budynku lub na terenie.
Nowości wbudowane w program ArCADia-ARCHITEKTURA 9
- Wprowadzanie sufitów podwieszanych o dowolnym kształcie lub automatycznie dostosowujących się do danego pomieszczenia.
- Wprowadzanie dowolnego sufitu podwieszanego poszczególnymi elementami: łatami głównymi i nośnymi, stelażem zewnętrznymi i wykończeniem otworów, panelami i wieszakami.
- Zestawienia elementów sufitów podwieszanych; oddzielnie stelaża, paneli oraz wieszaków.
- Wprowadzanie balustrad na tarasach i schodach poprzez wrysowanie ich na rzucie. Automatyczne wprowadzanie balustrady na schodach.
- Tworzenie raportu długości czasu nasłonecznienia wszystkich lub wybranych pomieszczeń w budynku.
- Pokazanie zacieniania budynków przez stworzenie filmu wykonanego dowolną kamerą z listy, obrazującego przejście cienia w wyznaczonym dniu lub dniach.
- Domyślne pory dnia i nocy dla zapisu renderingu zostały rozszerzone między innymi o zachód i wschód słońca.