Konkurs UNIGRAPHICS NX
STOM 2021 - Salon Technologii Obróbki Metali
Dni druku 3D

BiK nowy moduł - Konstruktor BIM

05.05.2021 Skomentuj pierwszy

BUDiKOM  właśnie wprowadził do sprzedaży kolejny modułu oprogramowania dla konstruktorów w ramach pakietu BiK CAD SYSTEMS. BiK Konstruktor BIM, bo o nim mowa to program, który umożliwia modelowanie gabarytu konstrukcji murowych, żelbetowych, drewnianych oraz elementów konstrukcji stalowych. Wykorzystując polecenia programu, można w łatwy i przyjazny sposób zbudować model obiektu, który zawiera elementy potrzebne w pracy konstruktora tj. 

  • ściana
  • płyta
  • belka
  • ława fundamentowa
  • stopa fundamentowa
  • bieg schodowy
  • otwór w pionowy (np. w płycie)
  • otwór w kierunku poziomym (np. otwór okienny, drzwiowy)
  • dowolna reprezentacja  obiektu 3D.

Elementy modelu budynku grupowane są w kondygnacje, z których składa się cały obiekt. Dzięki temu można łatwo skopiować elementy z jednej kondygnacji na kolejne, ustawić widoczność konkretnej kondygnacji przy przeglądaniu modelu.

Dodatkowo program generuje rzuty, przekroje i elewacje wykonywanych modeli budynku, które są utworzone zgodnie z zasadami oznaczania elementów na rysunkach 2D. Przykładowo, wygenerowane rysunki uwzględniają położenie otworu nad,  pod, czy w płaszczyźnie przekroju i oznaczają go właściwym rodzajem grubości, typu i koloru linii. Rysunki 2D mogą być dalej edytowane jako „płaskie” w tradycyjny sposób, w systemach 2D.

Program posiada rozbudowane możliwości tworzenia tabel zestawieniowych, dla sztuk, objętości, ciężaru elementów, w postaci Tabel CAD.

Utworzony model 3D jako model bryłowy  można wstawić do innych programów lub wyeksportować w formacie IFC wersja 4.0,  z zachowaniem danych o elementach konstrukcyjnych.

Nazwa  BiK Konstruktor BIM nie jest przypadkowa, zawiera informację do kogo jest adresowane oprogramowanie i jaki zakres prac będzie można zrealizować przy jego użyciu.

BiK Konstruktor BIM działa od wersji  X2 pakietu BiK i jest przygotowany dla programów AutoCAD 2016-2022, BricsCAD V21 oraz GstarCAD 2021 64bit.

Dla zainteresowanych sprawdzeniem możliwości programu BiK Konstruktor BIM istnieje możliwość przetestowania pełnej wersji oprogramowania.

Więcej informacji TUTAJ >>

KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło:
 
Konkurs UNIGRAPHICS NX