ZW3D - oprogramowanie CAD MOLD CAM w przystępnej cenie
Targi Toolex 2022
Targi Toolex 2022

Przed nami druga edycja Forum Druku 3D

22.11.2017 Skomentuj pierwszy

Konferencja Forum Druku 3D ma na celu zaprezentowanie maszyn do druku przestrzennego oraz systemów i technologii, w których one pracują. Przede wszystkim omawiane będą zastosowania profesjonalne. Uczestnicy będą mogli dowiedzieć się więcej na temat przykładowych zastosowań technologii addytywnych w różnych gałęziach przemysłu.

Dlaczego warto wziąć udział w Forum Druku 3D?

 • 7 branżowych wykładów
 • 2 bloki warsztatowe: druk 3D w praktyce | skanowanie 3D w praktyce
 • Opisy autentycznych przypadków i inspirujących rozwiązań
 • Spotkania z ekspertami
 • Prezentacje urządzeń i wydruków
 • Bilet wstępu uprawnia do wejścia na targi EUROTOOL oraz FASTENER POLAND

KIEDY? Kraków, 29 listopada 2017 r.
GDZIE? Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków, ul. Galicyjska 9

REJESTRACJA >>>

 

 • Jak technologie 3D wspierają przemysł?
 • Komu potrzebny jest druk 3D?
 • Czy przyrostowa metoda produkcji przestała być nowinką technologiczną i stała się już opłacalnym sposobem wytwarzania?

Skanowanie 3D i technologie przyrostowe już teraz wspierają konwencjonalne metody produkcji. Jednak nie wszyscy przedsiębiorcy i inżynierowie wykorzystują możliwości tych rozwiązań. Stale potrzebne jest uświadamianie i informowanie o możliwościach druku 3D – branży, która wciąż się rozwija, a tym samym oferuje coraz więcej praktycznych zastosowań.

Idea Forum Druku 3D

W tym celu powołano Forum Druku 3D. Wydarzenie, którego druga edycja odbędzie się 29 listopada w Krakowie służy prezentacji inspirujących zastosowań i wdrożeń technologii 3D w różnych gałęziach przemysłu. Uczestnicy Konferencji będą mogli poznać gotowe rozwiązania oraz autentyczne przypadki firm wykorzystujących addytywne metody produkcji. Nie zabraknie prezentacji perspektyw rozwoju branży druku 3D w kontekście biznesowym.

Trzy branżowe imprezy w jednym miejscu

II Konferencja Forum Druku 3D jest imprezą towarzyszącą 22. Międzynarodowym Targom Obrabiarek, Narzędzi i Urządzeń do Obróbki Materiałów EUROTOOL® oraz Międzynarodowych Targów Elementów Złącznych i Technik Łączenia FASTENER POLAND. Bilet wstępu na Forum Druku 3D uprawnia do wejścia na przestrzeń wystawienniczą i korzystania z oferty targowej. Jeden bilet – trzy branżowe imprezy.

Posłuchaj wystąpień. Weź udział w warsztatach

W programie Konferencji zaplanowano w sumie 6 wystąpień ekspertów związanych z technologiami przyrostowymi oraz skanowaniem 3D. Wśród zaproszonych gości są m.in. Victor Golescu, MakerBot Territory Manager EMEA oraz prof. dr hab. inż. Stefan Szczepanik z Pracowni Przetwórstwa Stopów i Materiałów Specjalnych Akademii Górniczo-Hutniczej. W drugiej części w dwóch blokach tematycznych do wyboru odbędą się warsztaty poświęcone drukowaniu 3D w praktyce oraz skanowaniu 3D.

Wielu przedsiębiorców nadal kojarzy druk 3D z niską jakością i dokładnością. Jednak na przestrzeni ostatnich lat bardzo się to zmieniło. Wytwarzamy prototypy funkcjonalne z materiałów takich jak PC-ABS, PA12, ABS. Są one później montowane na przykład w samochodach i pomyślnie przechodzą kilkumiesięczne, rygorystyczne testy. Podczas Konferencji przedstawimy Państwu praktyczne rozwiązania i autentyczne przykłady, ponieważ bardzo ważne jest dla nas prezentowanie tego, co możemy wyprodukować dzięki drukarkom 3D — wyjaśnia Piotr Gurga, współwłaściciel CadXpert i jeden z pomysłodawców Forum Druku 3D.

Organizatorami konferencji są stowarzyszenie ArtCrafter wspierające projektantów i architektów oraz firma CadXpert – wiodący dystrybutor drukarek 3D i skanerów 3D przeznaczonych do profesjonalnego użytku.

Więcej szczegółów  TUTAJ >>>

KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło:
 
ZW3D - oprogramowanie CAD MOLD CAM w przystępnej cenie