Wypróbuj Solid Edge za darmo
SOLIDWORKS Electrical

Siemens przejmuje TASS International

05.09.2017 Skomentuj pierwszy

Siemens przejmie firmę TASS International, globalnego dostawcę oprogramowania symulacyjnego oraz usług inżynieryjno-badawczych, skierowanych przede wszystkim do przemysłu motoryzacyjnego, koncentrującą się w swoich działaniach głównie na systemach autonomicznej jazdy, zintegrowanym bezpieczeństwie, zaawansowanych systemach wspomagania kierowcy (ADAS) oraz modelowaniu opon. Firma TASS International z siedzibą w Helmond w Holandii opracowała bogatą rodzinę rozwiązań, które wzbogacą portfolio oprogramowania do zarządzania cyklem życia produktu (PLM) firmy Siemens i wzmocnią pozycję firmy Siemens jako wiodącego dostawcy systemowych rozwiązań do opracowywania produktów dla globalnego przemysłu motoryzacyjnego.

Branża motoryzacyjna stanowi centrum zainteresowania firmy Siemens, a przejęcie firmy TASS International to kolejny przykład naszego zaangażowania w oferowanie kompleksowego portfela rozwiązań z zakresu Digital Enterprise, umożliwiających firmom motoryzacyjnym realizację ich cyfrowej transformacji i skorzystanie ze wszystkich możliwości oferowanych przez cyfryzację”, powiedział Dr Jan Mrosik, Dyrektor Generalny Pionu Digital Factory w firmie Siemens. „TASS International jest sprawdzonym liderem systemów zintegrowanego bezpieczeństwa i jazdy autonomicznej, dwóch obszarów inżynierii, które stają się coraz bardziej istotne dla branży. Łącząc siły z oprogramowaniem PLM firmy Siemens, jesteśmy w stanie jeszcze lepiej odpowiedzieć na dzisiejsze wyzwania w przemyśle motoryzacyjnym.”

Stojąc w obliczu faktu, iż systemy aktywnego bezpieczeństwa i zaawansowane funkcje wspomagania kierowcy coraz częściej stają się normą w branży motoryzacyjnej, trendy związane z pojazdami podłączonymi i autonomicznymi stwarzają nowe wymagania w zakresie wirtualnej i fizycznej walidacji i weryfikacji pojazdów samochodowych.

Oferta Siemens PLM Software stwarza firmie TASS International i jej klientom olbrzymią szansę na przyspieszenie rozwoju aplikacji o znaczeniu krytycznym w obszarze jazdy zautomatyzowanej i podłączonej. Nasze usługi inżynieryjno-badawcze dotrą do większej liczby odbiorców dzięki globalnej obecność firmy Siemens”, powiedział Jan van den Oetelaar, Dyrektor generalny TASS International. „Oczekuje się, że integracja TASS International z organizacją firmy Siemens stworzy stabilne, długoterminowe środowisko i umożliwi dostęp do szerokiej bazy wiedzy. Może to pomóc w opracowaniu zintegrowanego zestawu narzędzi do weryfikacji i walidacji złożonych funkcji motoryzacyjnych, co będzie z korzyścią zarówno dla przemysłu motoryzacyjnego, jak i organizacji rządowych na całym świecie.”

TASS International koncentruje się na rozwiązaniach z obszaru automatyzacji sterowania pojazdami oraz zintegrowanego (aktywnego, pasywnego) bezpieczeństwa, głównie dla przemysłu motoryzacyjnego. Dzięki oprogramowaniu PreScan producenci samochodów, dostawcy i agencje rządowe mogą symulować złożone scenariusze ruchu i dokonywać wirtualnej walidacji rozwiązań w obszarze automatyzacji sterowania pojazdami i zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy. Dzięki najnowszemu oprogramowaniu Madymo do modelowania bezpieczeństwa pasażerów, TASS International może symulować wpływ uderzenia na ludzkie ciało. Oprogramowanie Delft-Tyre firmy TASS International oferuje wysoce dokładne modele opon dla celów obliczania dynamiki pojazdów oraz symulacji.

Oprogramowanie symulacyjne firmy TASS International zostanie połączone z portfelem produktów Simcenter firmy Siemens oraz rozwiązaniami EDA (Electronic Design Automation) pochodzącymi z niedawno przejętej organizacji Mentor Graphics. Połączenie to stworzy unikalne, w pełni zintegrowane rozwiązanie, umożliwiające wstępną weryfikację i walidację ADAS i autonomicznych systemów sterowania pojazdami, zapewniając firmie Siemens najbardziej kompletną ofertę systemową dla produktów autonomicznych.

Firma Siemens nabędzie 100 procent kapitału akcyjnego TASS International i włączy działalność tej firmy do swojej jednostki biznesowej PLM Software, wchodzącej w skład Pionu Digital Factory. TASS International zatrudnia około 200 pracowników, a roczny obrót spółki wynosi 27 mln EUR. Zakończenie procesu przejęcia planowane jest na początek września 2017r.

Obie strony zgodziły się nie ujawniać warunków finansowych przejęcia.

KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło:
 
Wypróbuj Solid Edge za darmo