ZW3D Lite - Ekonomiczny program 3D CAD
Targi Toolex 2022
Targi Toolex 2022

CircuitWorks

Typ: CAD
Producent: Priware
Wersja językowa: Angielski
Platforma OS:

CircuitWorks to narzędzie służące do manipulacji plików w formatach IDF 2.0, IDF 3.0, IDF 4.0 oraz PADS (*.asc). Pliki te tworzone są w różnorodnych systemach CAD dla elektroniki (ECAD) używanych do projektowania płytek obwodów drukowanych. CircuitWorks jest w pełni zintegrowany z SolidWorks i może automatycznie budować poprawne złożenia SolidWorks części płytek drukowanych i ich komponentów na podstawie danych z tych plików, pokazując także zarysy, obszary zabronione i adnotacje w złożeniu jeśli jest to wymagane. Z formatu IDF 4.0 CircuitWorks może także dodać do złożenia SolidWorks ścieżki metalizacji, pola lutownicze i montażowe, w celu wygenerowania bardziej szczegółowego złożenia PCB.

CircuitWorks jest systemem dwukierunkowym, zatem umożliwia także eksport części i złożeń SolidWorks do formatu IDF. W tej postaci mogą zostać z kolei zaimportowane z powrotem do systemów ECAD.

Modeli stworzonych przez CircuitWorks używa się do sprawdzania potencjalnych kolizji z obudową, do wizualizacji i użytku marketingowego oraz do analiz termicznych. Wielu użytkowników rozpoczyna tworzenie od zamodelowania w SolidWorks podstawowego kształtu płytki i jej głównych komponentów, a następnie eksportuje model do pliku IDF. Plik ten otwierany jest następnie w systemie ECAD, dodawane są kolejne komponenty, a całość ponownie importowana do SolidWorks. Proces taki często wykonuje się kilkukrotnie. Zapewnia to dobre dopasowanie płytki drukowanej do produktu dla którego została zaprojektowana.

Format IDF jakiego używa CircuitWorks jest standardowym formatem wymiany pomiędzy systemami ECAD (podobnie jak format DXF dla 2D MCAD). Najpopularniejsze systemy ECAD mogą odczytywać/ zapisywać przynajmniej jedną z wersji formatu IDF włączając w to produkty Altium, Cadence, Mentor Graphics i Zuken. CircuitWorks odczytuje także format *.asc stworzony przez system PADS Power PCB ECAD. Jeśli system ECAD waszego klienta znajduje się na liście obsługiwanych systemów przez CircuitWorks - pozwoli mu zaoszczędzić czas i pieniądze.
  


 

Tagi:
Komentarzy: Skomentuj pierwszy
KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło:
 
REKLAMA
Praca dla inżynierów na 3DCAD.pl
Praca dla inżynierów na 3DCAD.pl