Szkolenia SOLIDWORKS

Mamy Creo 7.0

21.04.2020 Skomentuj pierwszy

14 kwietnia została zaprezentowana najnowsza wersja rozwiązania CAD/CAM/CAE, PTC Creo 7.0. Nowości wprowadzone w Creo 7.0 jak zwykle mają na celu ułatwienie projektowania i wykorzystanie najnowszych technologii w jednym, w pełni zintegrowanym środowisku projektowym.

Nowe wydanie Creo to możliwości wykorzystania sztucznej inteligencji podczas projektowania, czyli narzędzia do projektowania generatywnego, rozszerzenie istniejących narzędzi do przeprowadzania analiz w czasie rzeczywistym i projektowania pod kątem produkcji przyrostowej oraz wspomagające te narzędzia nowe w Creo podejście do modelowania w postaci projektowania wielobryłowego.

Projektowanie generatywne

Projektowanie generatywne wprowadzone w Creo 7.0 umożliwi konstruktorom szybkie wygenerowanie wysokiej jakości geometrii produkcyjnej w ułamku czasu potrzebnego na opracowanie jej za pomocą tradycyjnych narzędzi i technik. Dzięki wykorzystaniu algorytmów sztucznej inteligencji i zastosowaniu ograniczeń związanych z założeniami projektowymi i procesami produkcyjnymi, dzięki rozszerzeniu Creo Generative Topology Optimization można uzyskać odpowiedni projekt już za pierwszym razem. Nowe rozszerzenie Creo Generative Design* umożliwi dodatkowo przeprowadzanie w chmurze obliczeniowej wielu badań optymalizacji topologii równocześnie.

Projektowanie sterowane symulacjami

Narzędzie wspomagające konstruktorów przeprowadzaniem analiz w czasie rzeczywistym, czyli Creo Simulation Live, zostało obecnie rozbudowane o symulacje przepływu płynów. W Creo 7.0 w czasie rzeczywistym konstruktor może uzyskać informacje na temat symulacji przepływu, nie przerywając projektowania. Nie ma mowy o żadnych dodatkowych oknach czy wielogodzinnym oczekiwaniu. Wyniki są podawane i aktualizowane dynamicznie bezpośrednio w środowisku projektowania.

Dodatkowo, dzięki nowemu rozszerzeniu Creo ANSYS Simulation* możliwe będzie wykorzystanie zaawansowanych funkcji analiz MES oferowanych przez narzędzia ANSYS bezpośrednio z poziomu Creo. Dzięki temu rozwiązaniu Creo jest też jedynym narzędziem CAD 3D, które umożliwia w jednym środowisku przeprowadzanie analiz MES za pomocą elementów typu p i typu h.

Produkcja przyrostowa i ubytkowa

Wprowadzone już w Creo 4.0 narzędzia do projektowania pod kątem wydruków 3D w Creo 7.0 zyskały możliwość wygenerowania siatki stochastycznej z wykorzystaniem algorytmu Delone oraz z podążaniem za krawędziami geometrii pryzmatycznej. W zakresie tradycyjnej obróbki ubytkowej pojawiła się możliwość zdefiniowania obrabiarki jako tokarki typu szwajcarskiego oraz możliwość podświetlenia zsynchronizowanych ścieżek narzędzi.

Projektowanie wielobryłowe

W Creo 7.0 pojawia się całkowicie nowy zestaw narzędzi umożliwiający projektowanie wielobryłowe (ang. multibody). Projektowanie wielobryłowe umożliwia zdefiniowanie w pojedynczej części wielu osobnych brył, które mogą być ze sobą połączone, przenikać się lub stykać. Każdą z tych brył opracowuje się tak, jak typową geometrię bryłową osobnej części. Daje to zupełnie nowe możliwości projektowania skomplikowanej geometrii oraz jest niezastąpione w obszarach projektowania generatywnego, produkcji przyrostowej oraz symulacji w czasie rzeczywistym.

Usprawnienia pracy w Creo

Creo 7.0 wprowadza również szereg usprawnień w podstawowych narzędziach projektowania i w różnych obszarach interfejsu, żeby jeszcze bardziej ułatwić codzienną pracę. Zmiany wprowadzone w Creo 7.0 umożliwiają m.in. dodawanie pochyleń do ścian ze zdefiniowanym już pochyleniem, tworzenie odbić lustrzanych w Szkicowniku bez konieczności dodawania linii osiowej, możliwość modyfikowania glifów ograniczeń w Szkicowniku, opcje sortowania widoków w drzewie rysunku i wiele innych.

PTC Creo 7.0 to wiele zmian i usprawnień, dzięki którym Creo jest jeszcze bardziej intuicyjne i łatwiejsze w użyciu, a projektowanie staje się jeszcze prostsze. Używając Creo 7.0, będziesz szybciej tworzyć lepsze produkty, używając innowacyjnych rozwiązań i zastępując przypuszczenia faktami. Creo 7.0 to przyszłość projektowania.

 

Jeżeli chcesz wypróbować możliwości PTC Creo 7.0, pobierz wersję testową.

Więcej informacji na temat nowości w Creo 7.0 Tutaj >>>

*Planowane wprowadzenie funkcji w Creo 7.0.2.0

KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło: