Pobierz bezpłatną wersję próbną Solid Edge
Podręcznik SOLIDWORKS 2020
ITM Industry Europe 2020
Dni Druku 3D 2020

Mamy Creo 7.0

21.04.2020 Skomentuj pierwszy

14 kwietnia została zaprezentowana najnowsza wersja rozwiązania CAD/CAM/CAE, PTC Creo 7.0. Nowości wprowadzone w Creo 7.0 jak zwykle mają na celu ułatwienie projektowania i wykorzystanie najnowszych technologii w jednym, w pełni zintegrowanym środowisku projektowym.

Nowe wydanie Creo to możliwości wykorzystania sztucznej inteligencji podczas projektowania, czyli narzędzia do projektowania generatywnego, rozszerzenie istniejących narzędzi do przeprowadzania analiz w czasie rzeczywistym i projektowania pod kątem produkcji przyrostowej oraz wspomagające te narzędzia nowe w Creo podejście do modelowania w postaci projektowania wielobryłowego.

Projektowanie generatywne

Projektowanie generatywne wprowadzone w Creo 7.0 umożliwi konstruktorom szybkie wygenerowanie wysokiej jakości geometrii produkcyjnej w ułamku czasu potrzebnego na opracowanie jej za pomocą tradycyjnych narzędzi i technik. Dzięki wykorzystaniu algorytmów sztucznej inteligencji i zastosowaniu ograniczeń związanych z założeniami projektowymi i procesami produkcyjnymi, dzięki rozszerzeniu Creo Generative Topology Optimization można uzyskać odpowiedni projekt już za pierwszym razem. Nowe rozszerzenie Creo Generative Design* umożliwi dodatkowo przeprowadzanie w chmurze obliczeniowej wielu badań optymalizacji topologii równocześnie.

Projektowanie sterowane symulacjami

Narzędzie wspomagające konstruktorów przeprowadzaniem analiz w czasie rzeczywistym, czyli Creo Simulation Live, zostało obecnie rozbudowane o symulacje przepływu płynów. W Creo 7.0 w czasie rzeczywistym konstruktor może uzyskać informacje na temat symulacji przepływu, nie przerywając projektowania. Nie ma mowy o żadnych dodatkowych oknach czy wielogodzinnym oczekiwaniu. Wyniki są podawane i aktualizowane dynamicznie bezpośrednio w środowisku projektowania.

Dodatkowo, dzięki nowemu rozszerzeniu Creo ANSYS Simulation* możliwe będzie wykorzystanie zaawansowanych funkcji analiz MES oferowanych przez narzędzia ANSYS bezpośrednio z poziomu Creo. Dzięki temu rozwiązaniu Creo jest też jedynym narzędziem CAD 3D, które umożliwia w jednym środowisku przeprowadzanie analiz MES za pomocą elementów typu p i typu h.

Produkcja przyrostowa i ubytkowa

Wprowadzone już w Creo 4.0 narzędzia do projektowania pod kątem wydruków 3D w Creo 7.0 zyskały możliwość wygenerowania siatki stochastycznej z wykorzystaniem algorytmu Delone oraz z podążaniem za krawędziami geometrii pryzmatycznej. W zakresie tradycyjnej obróbki ubytkowej pojawiła się możliwość zdefiniowania obrabiarki jako tokarki typu szwajcarskiego oraz możliwość podświetlenia zsynchronizowanych ścieżek narzędzi.

Projektowanie wielobryłowe

W Creo 7.0 pojawia się całkowicie nowy zestaw narzędzi umożliwiający projektowanie wielobryłowe (ang. multibody). Projektowanie wielobryłowe umożliwia zdefiniowanie w pojedynczej części wielu osobnych brył, które mogą być ze sobą połączone, przenikać się lub stykać. Każdą z tych brył opracowuje się tak, jak typową geometrię bryłową osobnej części. Daje to zupełnie nowe możliwości projektowania skomplikowanej geometrii oraz jest niezastąpione w obszarach projektowania generatywnego, produkcji przyrostowej oraz symulacji w czasie rzeczywistym.

Usprawnienia pracy w Creo

Creo 7.0 wprowadza również szereg usprawnień w podstawowych narzędziach projektowania i w różnych obszarach interfejsu, żeby jeszcze bardziej ułatwić codzienną pracę. Zmiany wprowadzone w Creo 7.0 umożliwiają m.in. dodawanie pochyleń do ścian ze zdefiniowanym już pochyleniem, tworzenie odbić lustrzanych w Szkicowniku bez konieczności dodawania linii osiowej, możliwość modyfikowania glifów ograniczeń w Szkicowniku, opcje sortowania widoków w drzewie rysunku i wiele innych.

PTC Creo 7.0 to wiele zmian i usprawnień, dzięki którym Creo jest jeszcze bardziej intuicyjne i łatwiejsze w użyciu, a projektowanie staje się jeszcze prostsze. Używając Creo 7.0, będziesz szybciej tworzyć lepsze produkty, używając innowacyjnych rozwiązań i zastępując przypuszczenia faktami. Creo 7.0 to przyszłość projektowania.

 

Jeżeli chcesz wypróbować możliwości PTC Creo 7.0, pobierz wersję testową.

Więcej informacji na temat nowości w Creo 7.0 Tutaj >>>

*Planowane wprowadzenie funkcji w Creo 7.0.2.0

KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło: