CC OPEN DAYS 2024

Tworzymy korpus meblowy w Palette CAD

19.11.2014 Skomentuj pierwszy

Palette CAD posiada zaawansowany moduł tworzenia korpusów meblowych zwany konstruktorem korpusów. Aby skorzystać z konstruktora korpusu należy wejść do biblioteki obiektów, gdzie do wyboru są korpusy standardowe, szeregowe, korpusy skosowane bocznie, od frontu i od tyłu.

Korpusy posiadają rozbudowane możliwości konfiguracji. Począwszy od edycji wymiarów, poprzez wybór rodzaju pleców, frontów, występów, trawersów. Dodatkowo program posiada bardzo rozbudowany moduł edycji łączników, które możemy dostosowywać do swoich potrzeb produkcyjnych poprzez edycję ich położenia, włączanie, bądź wyłączanie poszczególnych kołków czy minifixów.

Do stworzonych przez nas korpusów możemy dodać fronty. Aby to zrobić należy kliknąć na konstruktor frontu a następnie używając funkcji zastąp dostępnej w menu podręcznym (prawy przycisk myszy) wybrać z biblioteki interesujący nas front.

Fronty mogą być przez nas dowolnie edytowane. Możemy ustalić kierunek otwierania, wysokość klamki, sposób ułożenia zawiasów. Ważne jest, iż do każdego z etapów tworzenia mebla możemy powrócić w dowolnej chwili.

To był szybki skrót możliwości a teraz pokolei na przykładzie ...

Aby stworzyć korpus z menu głównego wybieramy katalog obiektów.

Z katalogu obiektów wybieramy rodzaj korpusu. Do wyboru mamy korpusy standardowe, skosowane bocznie, z przodu i z tyłu oraz korpusu szeregowe.

Po dokonaniu wyboru wyświetli nam się konstruktor korpusu w którym możemy edytować jego wymiary, sposób łączenia oraz grubość formatek.

W zakładce plecy możemy wybrać wariant pleców. Do wyboru mamy plecy z wpustem, wręgowane, nakładane, wpuszczane, na gierunek, jak również możliwość całkowitego ich wyłączenia. Każdemu z wariantów możemy przyporządkować szczegółowe ustawienia takie jak szczelina, grubość, głębokość osadzenia.

Kolejną zakładką jest front gdzie możemy wybrać jeden z kilku rodzajów frontu. Do wyboru mamy front nakładany, wpuszczany, front na gierunek oraz możliwość wyłączenia frontu. Ponadto możemy ustawić szczelinę względem krawędzi korpusu.

W zakładce występ możemy ustawiać występy formatek, dodać blendę, czy płytę cokołową.

W zakładce trawers możemy ustawiać rodzaj, wymiar oraz sposób umieszczenia trawersów dla wieńca górnego i dolnego.

Zakładka szereg otworów pozwala w bardzo prosty sposób dodać / usunąć otwory pod półki. Możemy edytować ich ilość, odstęp, średnicę, czy głębokość.

1 2
ZOBACZ RÓWNIEŻ ...
KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło: